Zvoľte vhodnú starostlivosť o vaše matrace

Matrace, ako nevyhnutnú súčasť postele, musíme vyberať poctivo. My ako zákazníci máme väčší problém vybrať si z tak veľkej ponuky tie najkvalitnejšie, ktoré nebudú škodiť nášmu zdraviu. Viete ale ako sa o matrace starať? My vám v tomto poradíme.
Vysávajte matrace každý týždeň

Aj keď používate tie najkvalitnejšie plachty, poťah matraca sa znečisťuje. Matrac vám preto odporúčame každý týždeň vysávať. Cez plachty prenikajú na matrac zvyšky kože, ktorými sa živia roztoče. Ak nechcete, aby sa vo vašich lacných matracoch, ale zato veľmi kvalitných, rozmnožili, každú sobotu povysávajte povrch každého matraca. Jedine takýmto spôsobom predídete rozmnoženiu roztočov.

Poťah matrace perte aspoň raz za rok

Nech už sa snažíte akokoľvek, zašpineniu matraca nezabránite. V letných mesiacoch cez tie najteplejšie dni operte všetky poťahy a zaveste ich von, aby sa dôkladne vysušili. Nikdy neobliekajte vlhký poťah na matrac. Znehodnotili by ste ho.

Ak by sme vám mohli poradiť, poťah matraca chráňte tenkými dekami. Umiestňujte ich pod posteľné plachty. Oceníte ich najmä vtedy, keď majú ženy svoje dni.

Slnko a mráz

Ak chcete predísť rozmnoženiu plesní a roztočov, cez letné mesiace dávajte všetky matrace na priame slnko. V zimných mesiacoch zase na silný mráz. Roztočom vadia silné mrazy a priame slnko, preto to využite a skúste s nimi bojovať napríklad aj takto.

Latexové matrace

Ak práve hľadáte nové matrace, z ponuky matracov vám odporúčame vyskúšať latexové matrace. Latex je zdravotne nezávadný a je odolný voči plesniam a baktériám. Jeho výhodou je to, že sa spomedzi viacerých matracov najlepšie prispôsobí tvarom ľudského tela.

Matrace vymieňajte vždy po 7-10 rokoch, záleží predovšetkým od kvality. Ak sa budete oň dôkladne starať, vydrží vám pokojne aj tých desať rokov. Nikdy ale nespávajte na vyležanom matraci a vyberajte ho podľa vašej váhy, výšky a spánkových návykov.

Leave a reply