jedáleň a kuchynský stôl

Zariaďujeme jedáleň

Zariaďujeme jedáleň

Kedysi bola práve jedáleň miestom, kde sa zišli všetci členovia rodiny pri chutne pripravenom jedle. V súčasnosti sa väčšina z nás stravuje buď v práci, alebo v reštauračných zariadeniach a jedáleň využívame málokedy. Ako si však zariadiť tento priestor? Poradíme si.

kuchynský stôl

Výber jedálenského stola

Neodmysliteľnou súčasťou každej jedálne je jedálenský stôl. Pri výbere nového jedálenského stola zohľadňujte počet osôb v domácnosti, ale aj to, koľko ľudí budete potrebovať usadiť, ak k vám príde väčšia návšteva. Ak nedisponujete veľkým priestorom, odporúčame vám vyberať oválny, poprípade okrúhly jedálenský stôl, najlepšie taký, ktorý má jednu nohu v strede. Čo sa týka materiálu, nebojte sa investovať do masívu. Drevo je síce náročnejšie na údržbu ako sklo. Masívne drevo je však trvácejšie ako klasická lacná drevotrieska.Stoličky k jedálenskému stolu

K jedálenskému stolu automaticky musíte dokúpiť kvalitné jedálenské stoličky v rovnakej farbe a v rovnakom štýle. Odporúčame vám vyberať také jedálenské stoličky, pri ktorých sa na výrobu použilo kvalitné drevo a kvalitná látka. Rátajte ale s tým, že po rokoch sa látka ošúcha. To ale neznamená, že sa budete musieť vzdať dobrých a hlavne pevných stoličiek.

kuchynské stoličky

Odporúčame vám používať podsedáky, ktoré ochránia látku pred opotrebovaním a hlavne aj po rokoch nestratia svoju farbu. Ak sa vám páčia biele jedálenské stoličky, počítajte s tým, že ak si na ne sadnete v modrých džínsach, džínsy môžu púšťať a poškodiť tak vašu krásnu jedálenskú stoličku. Pri stoličkách, ktoré majú opierky, si dávajte pozor na to, aby sa dali zasunúť pod stôl. Odporúčame si to odskúšať priamo na predajni, aby ste sa o niekoľko dní nemuseli vracať do predajne tovar reklamovať.

 

Medzi najpopulárnejšie materiály na výrobu stoličiek patrí masív. V súčasnosti sa však preferujú aj jedálenské stoličky z kovu, plastu, ale aj celočalúnené jedálenské stoličky. Výber prispôsobte nielen jedálenskému stolu, ale aj farbe kuchynskej linky.

Leave a reply