Zariadujeme destskú izbu

Zariaďujeme detskú izbu

Zariaďovanie detskej izby patrí k tým milším povinnostiam. Určite už máte vopred premyslené, ako nábytok a celkovo zariadenie detskej izby usporiadate, aby sa v nej vaše dieťa cítilo ako v kráľovstve. Na čo by ste však rozhodne mali myslieť už pri zariaďovaní detskej izby?

Kam umiestniť hračky?

Ak má vaše dieťa množstvo hračiek, jeho prebytok si uvedomíte už pri zariaďovaní vlastnej detskej izby. Zrazu nebudete mať kam dávať všetky hračky, ktoré ste vášmu dieťaťu kúpili a ktoré podostávalo od vašich príbuzných. Ešte predtým, ako kúpite nový detský nábytok, si dôkladne premyslite spôsob uskladňovania hračiek. Najideálnejšie sú priesvitné plastové uzatvárateľné boxy, ktoré môžete umiestniť na skrine, ale aj pod posteľ dieťaťa.

destská izba

Aký písací stôl vybrať a kam ho umiestniť?

Je dobré si vopred uvedomiť, že dieťa neustále rastie a stôl, ktorý mu kúpite teraz, bude pre neho o pár rokov nízky. Odporúčame vám preto vyhľadávať výškovo nastaviteľné stoly a automaticky aj stoličky, ktoré sa dajú prispôsobiť podľa výšky vášho dieťaťa. Nezabúdajte, že stôl, ktorý kúpite čerstvému prvákovi na základnej škole, deviatakovi výškovo vyhovovať nebude. To isté platí aj pri detských tapetách. Malé dieťa potešíte detskou fototapetou s rozprávkovým motívom. Staršie dieťa však ocení skôr plagáty hudobných kapiel.

Písací stôl so stoličkou vám odporúčame umiestňovať jednoznačne čo najbližšie k zdroju prirodzeného svetla, čiže k oknu. V žiadnom prípade ho neumiestňujte tak, aby si dieťa vlastným telom tienilo na písaciu plochu. Žiadne lampičky nenahradia prirodzený zdroj svetla.

 

Je potrebné dávať do izby koberec?

Mnohí rodičia zabúdajú práve na detské koberce, ktoré by v detskej izbe nemali jednoznačne chýbať. Detské koberce by mali byť protišmykové, aby neohrozili zdravie dieťatka a zároveň mu poskytli priestor na hranie. Nezabúdajme na to, že detské koberce majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti.

Leave a reply