tipy pri obhliadke bytov

Základné veci, ktoré by ste si mali všímať pri obhliadke bytov

Nájsť nové bývanie môže byť teraz náročnejšie ako pred pár mesiacmi. Aj keď záujem o hypotéky neustále neklesá, ponuka bytov na predaj sa neustále stenčuje.

Ak hľadáte nový byt a plánujete si v blízkej dobe dohodnúť obhliadky niektorých bytov, čo si pri obhliadke bytov všímať ako prvé?

Spýtajte sa na plánované rekonštrukcie spoločných priestorov

Akonáhle si dohodnete prvú obhliadku, informujte sa u realitného makléra, resp. u domovníka, ako je to s plánovanými rekonštrukciami spoločných priestorov. Ak už sú zrealizované, nie je potrebné sa touto otázkou zaoberať. Ak ale nie sú, je lepšie, ak sa na to spýtate. Ak sa napríklad bude meniť výťah, maľovať pivničné priestory, alebo robiť nová fasáda a zatepľovať, musíte vedieť, či sa vám výdavky na bývanie navýšia, alebo nie.

V akom stave je podlaha a okná?

Hneď po príchode do bytu sa pýtajte na to, v akom stave je podlaha a okná. Zistite si, kedy boli tieto dve dôležité súčasti menené. Ak sú podlahy a okná v zlom stave, budete nútení ich vymeniť, čím sa vám investícia do nového domova navýši.

Ak sú v byte kvalitnejšie vinylové podlahy, nemuste báť, že by vám dlho nevydržali. Vinyl je veľmi kvalitný, cenovo prijateľný a hlavne dizajnovo veľmi pripomína práve drevo.

Čo sa týka okien, pýtajte sa, kedy boli menené, z akého materiálu sú a spýtajte sa, kedy bola realizovaná kontrola tesnení okien.

Čo ostáva v byte?

Pri obhliadke je potrebné zistiť, čo všetko vám ostáva v byte. Ak je pri obhliadke byt zariadený, ostal tam nábytok, nemusí to znamenať, že všetko tam ostane. Vždy, keď otvoríte interiérové dvere do konkrétnych miestností, informujte sa u realitného makléra, čo v byte zostáva a čo naopak pôjde preč.

Okrem plánovaných rekonštrukcií spoločných priestorov, informovaní sa o podlahe a oknách a zisťovaní informácií o tom, čo ostáva v byte si zistite aj mesačné náklady, orientáciu na svetové strany, ale aj to, či bola zrealizovaná zvuková izolácia stien alebo podláh.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com

Leave a reply