obývacia izba

Vytvorte si príjemnú atmosféru vo vašej obývačke

Jesennú rovnodennosť už máme za sebou a dni sa pomaly, ale isto začínajú skracovať. S prichádzajúcim príchodom zimy trávime viac času v interiéri a záhradku pomaly zazimovávame. Ak sa chcete počas nasledujúcich mesiacoch cítiť príjemne aj v interiéri vašej domácnosti, zútulnite si priestor, kde plánujete tráviť najviac času. Zamerajte sa predovšetkým na obývačku a spálňu.
Kvalitné tienenie a dobré osvetlenie

Tým, že sa bude skôr stmievať, budete musieť skontrolovať stav vašej tieniacej techniky a osvetlenia v daných miestnostiach. Väčšina z nás využíva klasické interiérové žalúzie, ale ak uvažujete nad výmenou tieniacej techniky a výmenu chcete zrealizovať ešte pred príchodom zimy, pozrite si ponuku vertikálneho žalúzia. V ponuke vás môžu zaujať nielen klasické látkové vertikálne žalúzie, ale dokonca aj moderné drevené vertikálne žalúzie vyrobené z kvalitnej drevenej tkaniny dovezenej priamo z Holandska. Vertikálne žalúzie sa hodí na presklené plochy – na francúzske okná. Poskytne vám súkromie práve v tomto období, kedy ste nútení viac svietiť. Je nenáročné na údržbu a ľahko sa ovláda, čo ocenia najmä antitechnické typy ľudí.

 

Čo sa týka osvetlenia, skontrolujte stav žiaroviek. Ak vám dobre svietia, nemusíte riešiť vôbec nič. Ak ale nie, odporúčame vám investíciu do LED žiaroviek, ktoré sú šetrnejšie, čo oceníte najmä teraz, keď budete musieť častejšie svietiť. Investujte nielen do kvalitného stropného osvetlenia, ale najmä do tienidiel a stojanových lámp, ktoré využijete najmä v obývačke pri sedacej súprave a v čítacom kútiku pri kresle. Oceníte ich aj pri manželskej posteli v spálni namiesto nočných lámp. Úlohou stojanových lámp je presvetliť tmavé kúty miestnosti, zútulniť miestnosti prostredníctvom stmievača a vytvoriť príjemnú harmonickú atmosféru cez pochmúrne dni a dlhé zimné večery.

v obývačke

Deky a kvety

Na pevných plastových parapetách by sa mali vynímať pekné kvetináče s kvetmi, ktorým nevadí teplo sálajúce z radiátorov a zároveň nie sú háklivé na prievan. Okolo vás by mali byť kvety, ktoré priestor krásne rozžiaria a zároveň budú pohlcovať škodliviny z ovzdušia. Odporúčame orchidey, fikusy, antúrie, dracény, juky, aloe vera alebo aj Svokrin jazyk.

 

V týchto pochmúrnych dňoch, kedy za oknami len prší a sneží, oceníte prítomnosť niečoho teplého, čo vás v tieto dni zohreje a povzbudí. Obklopte sa veľkým množstvom teplých diek, ktoré vás zahrejú a vytvoria mäkučký podklad na leňošenie na posteli, či gauči. Kúpte si pletenú deku, ale aj deku z kvalitnej vlny. Na jeseň a cez zimu potrebujete kvalitné teplé huňaté deky, ktoré zahrejú aj tých najzimomravejších a zároveň budú dizajnovo perfektne ladiť k nábytku v miestnosti.

Leave a reply