obraz

Vyberte si kvalitný obraz do konkrétnej miestnosti

Zakrývame nimi nedokonalosti na stene a vypĺňame nimi prázdne steny. Obrazy patria k dekoráciám, ktoré si kupujeme medzi prvými. Niekedy však obraz kupujeme skôr, ako si vôbec určíme štýl, ktorému by sme mali prispôsobovať aj výber dekorácií.

Vyberte si kvalitný obraz do konkrétnych miestností. My vám poradíme, na čo sa sústrediť pri výbere nových obrazov.
Obrazy do obývačky

Pri výbere nových obrazov do obývačky by sme si mali všímať predovšetkým motív obrazu. V obývačke nad sedacou súpravou vám krásne vynikne veľký obraz s prírodnými motívmi, ideálne s krajinkami, ktoré opticky predlžujú miestnosť. Takéto obrazy oceníte najmä vtedy, ak máte menšiu obývačku a potrebujete ju nejakým spôsobom opticky zväčšiť, nafúknuť.

Do obývačky vám jednoznačne odporúčame krajinky, les, hory, kvety.

 

Viacdielne obrazy

Ak chcete netradičný, ale zato veľmi pekný obraz do obývačky, odporúčame vám poobhliadnuť sa aj po viacdielnych obrazoch. Najčastejšie sa predávajú trojdielne obrazy. Kombináciou týchto troch častí vytvoríte zaujímavý obrazec, ktorý bude pútať pozornosť každej návštevy.

Viacdielne obrazy sú veľmi populárne a ak chcete mať to, čo je moderné a bude moderné aj nasledujúce roky, investujte do viacdielnych obrazov.

 

Obrazy na plátne

V obývačke vám krásne vynikne aj „váš“ obraz. Máme na mysli obrazy na plátne, ktorých motív si vyberiete vy. Najčastejšie si ľudia vyberajú rodinné fotografie.

Pekným obrazom bude aj fotomozaika z viacerých fotiek na plátne. Túto variantu vám odporúčame vyberať najmä vtedy, ak si neviete vybrať jednu fotku a chcete ich viac. Vytvoríte si obraz, na ktorom budú spomienky celej vašej rodiny. Takýto originálny obraz vám zaručene pochváli každá návšteva.

Výber obrazov prispôsobujte aj miestnostiam, do ktorých ich plánujete umiestniť. V kuchyni odporúčame malé obrazy z prírodnými motívmi – najmä s potravinami, kvetmi, riadmi. Do obývačky také, aké sme spomínali vyššie. A spálňa? Do spálne dávajte malé obrazy, ideálne však fotografie.

Leave a reply