posteľné obliečky

Vyberáme nové posteľné obliečky

Máte doma obliečky, ktoré vám slúžili niekoľko rokov, ale predsa sa na nich už odzrkadlil zub času a potrebovali by ste nové? Dopyt po kvalitných obliečkach sa neustále zvyšuje, preto vám neodporúčame naletieť na marketingové ťahy veľkých obchodných reťazcov a odporúčame vám nakupovať skôr u overených predajcov. Čo ale zohľadňovať pri výbere posteľných obliečok?

 

Rozmery

Kedysi sa predával jeden rozmer obliečok na paplóny a vankúše, no dnes je ich podstatne viac. Ak si v blízkej dobe plánujete kúpiť nové obliečky, zistite si akých rozmerov máte vankúš a paplón, aby ste nekúpili rozmerovo nevyhovujúce obliečky. Klasické rozmery na paplón sú 200x140 cm. Čo sa týka obliečok na vankúše, tak 70x90 cm. V súčasnosti sú však veľmi obľúbené aj zdravotné anatomické vankúše, ktoré sa predávajú v atypických rozmeroch. Nájsť môžete vankúš s rozmermi 50x30 cm. Obliečky na takého atypické rozmery vankúšov nájdete najmä v metrovom textile, kde vám podľa vašich požiadaviek dokážu ušiť obliečky na takýto vankúš.

posteľné obliečky

Materiál

Pri výbere obliečok zohľadňujte nielen rozmery, ktoré by sme mali považovať za najdôležitejší parameter, ale aj materiál. Materiál by mal byť čo najpríjemnejší na dotyk, nemal by škriabať, dráždiť jemnú pokožku. Najviac by sme vám odporúčali obliečky z hladkej bavlny. Bavlnené obliečky sú vhodné aj pre ľudí s kožnými problémami, pre malé bábätká, jednoducho pre každého. V súčasnosti sa vracajú do popredia aj flanelové obliečky, ktoré nájdu svoje využitie najmä cez zimné mesiace. V lete zase vyhľadávame chladivé saténové obliečky. Nech už si vyberiete ktorýkoľvek materiál, nakupujte na overených e-shopoch, v overených kamenných predajniach.

 

Zapínanie

Aj na zapínanie treba prihliadať. Určite ste si už mali možnosť všimnúť, že výrobcovia predávajú obliečky so zapínaním na zips. Je to praktické zapínanie, ale akonáhle sa toto zapínanie pokazí, spôsobí vám to nemalé komplikácie s výmenou zipsu, zato s gombíkmi to budete mať oveľa jednoduchšie. Je na vás ktorý spôsob zapínania si vyberiete. My vám však odporúčame obliečky s klasickým zapínaním na gombík.

Leave a reply