ako vybrať kvalitný nábytok

Vyberáme kvalitný nábytok do celej domácnosti

Plánujete vymeniť starý nábytok v domácnosti a netúžite sa popáliť pri jeho výbere? Potrebujete kvalitný nadčasový nábytok, ktorý vám vydrží niekoľko desaťročí?

Pomôžeme vám vybrať kvalitný nábytok a hlavne, poradíme vám, čo si pri jeho výbere všímať, aby ste nemuseli riešiť zbytočné reklamácie. 

Veľkosť

Keď sa rozhodnete pre výmenu starého nábytku za nový, urobte si prieskum medzi nábytkárskymi domami. Všímajte si predovšetkým veľkosť dreveného nábytku, ktorý sa vám páči a ktorý „postúpil“ do užšieho výberu. Veľkosť nábytku je totiž rozhodujúca a určite netúžite po tom, aby ste pekný drevený nábytok, ktorý ste si vybrali, museli ísť dať reklamovať.

Skôr, ako začnete hľadať nový drevený nábytok, pomerajte si miestnosti, do ktorých plánujete kupovať nový drevený nábytok. Rozmery si načrtnite na papier. Takto na nič nezabudnete.

 

Farebné prevedenie

Okrem veľkosti si sledujte aj farebné prevedenie. Farebné prevedenie nového nábytku nesmie byť totožné s farebným prevedením podlahy. Odporúčame vám k tmavým podlahám kupovať svetlý nábytok a k svetlým podlahám zase tmavý nábytok. Jedine, kde by ste mali kupovať svetlý nábytok za každých okolností, je predsieň. Je to miestnosť bez okien a navyše menších rozmerov, preto potrebuje svetlý nábytok do predsiene.

Všeobecne vám odporúčame skôr svetlejší nábytok – morenie dub, buk do obývačky a kuchyne. Čerešňu a orech zase do spálne.

 

Vcelku, či v demontovanom stave?

Skôr, ako si objednáte nový nábytok, zistite si, či vám nábytok dovezú v demontovamom stave, alebo bude vcelku. Musíte to vedieť práve pre to, aby ste vedeli, či budete musieť niekoho zavolať, aby vám s prenášaním nábytku pomohol.

Ak vám nábytkárska firma ponúkne aj službu poskladania nového nábytku, odporúčame vám využiť ju. Tých pár eur naviac vás nezabije a máte istotu, že si pri skladaní nábytku jednotlivé časti nepoškodíte.

Leave a reply