ako vetrať

Ako vetrať počas vykurovacej sezóny?

Vykurovacia sezóna je už v plnom prúde. Neustále zadymené okolie domov nám komplikuje pravidelné vymieňanie vzduchu, čiže vetranie. Ako vetrať, keď je vonku zima a dym? Prečítajte si skvelé rady, ktoré si osvojili viaceré domácnosti a čo je na tom pozitívne, pochvaľujú si ich.

Vetrajte zavčas rána

Zavčas ráno, keď ešte okolité domy nekúria, je najlepšia príležitosť, ako vymeniť ťažký vzduch v interiéri za príjemný čerstvý z exteriéru. Tí, ktorí vstávajú v pomerne skorých hodinách, si nemusia dávať budíka, aby mohli vyvetrať domácnosť bez toho, aby po minúte zatvárali, pretože zacítili dym. Odporúčame vetrať medzi piatou a šiestou hodinou ráno. Ak vstávate ešte skôr, môžete vetrať aj skôr. Ak ste si všimli, že v okolí vaši susedia už kúria, otvorte okno na minútu - dve. Za ten čas sa vám nestihne zadymiť miestnosť, ktorú vetráte a dym nestihne prechádzať postupne do ďalších miestností, ak máte pootvorené dvere medzi miestnosťami. Ak nikto vo vašom okolí nekúri, nechajte okná otvorené dokorán do prievanu. Postačí tak na päť minút.

Odostierajte záclony, keď vetráte

Počas zimy si dávajte pozor na to, aby vám chladný zimný vietor pri vetraní nesfúkol najbližšie ozdobné kvetináče, v ktorých pestujete teplomilné rastlinky. Záclony odhrňte nabok, aby vám pri vetraní nezavadzali. Ak ste pozabudli na sieťky proti hmyzu, vyberte ich v čo najkratšej dobe. Sú vám nepotrebné, keďže hmyz nelieta. Ak ich máte zabudované v okne, nemusíte ich vyberať. Nič sa im počas zimy nestane.

Zarosené okná pri vetraní vždy utierajte

ako vetrať - rosa

Ak sa vám počas zimy okná výrazne rosia, v miestnostiach, kde nespávate, vyťahujte žalúzie tak do polovičky okna. Ochránite tak žalúzie pred vlhkosťou. Vyhraďte si jednu starú handru na utieranie zarosených okien, pretože keby utieranie zanedbáte, na tesneniach sa vám môže začať objavovať pleseň, s ktorej odstránením budete mať veľký problém.

Leave a reply