nábytok v spálni

Usporiadanie nábytku v spálni

Relaxačný priestor; priestor, kde si chodíme oddýchnuť a načerpať novú energiu – aj takto hovoríme spálni, najobľúbenejšej miestnosti v domácnosti. Ak plánujete menšiu reorganizáciu tohto priestoru, poradíme vám, ako usporiadať nábytok tak, aby malo všetko svoje miesto a necítili ste sa v nej príliš stiesnene. Najskôr ale začneme výberom farieb stien.
Farby stien

Ak sa chcete v spálni cítiť príjemne, chcete si vytvoriť dobrý relaxačný priestor, dávajte si pozor na výber farieb. Nevoľte žiadne agresívne farby, ktoré by mohli narušiť váš spánkový režim. Odporúčame vám vyhýbať sa červenej, fialovej a samozrejme aj čiernej. Zvoľte skôr svetlejšie farby – odporúčame zelenú, modrú, žltú. Nič nepokazíte ani klasickou bielou alebo inými odtieňmi bielej. Farba stien by mala perfektne kontrastovať s úchytkami, parapetami a rámami okien.

 

Dominantná posteľ

Ak plánujete reorganizáciu spálne, riaďte sa tým, že dominantná nemá byť šatníková skriňa, ale manželská posteľ. Manželskú posteľ odporúčame umiestňovať tak, aby každý z vás mal dobrý prístup na posteľ a nemusel preskakovať cez partnerovú časť postele.

Posteľ vám odporúčame dávať tak 5-10 cm od steny. Umožní vám to utierať podlahu a prach aj pri čele postele.

Ak plánujete výmenu postele, zvoľte skôr masívnu posteľ dostatočnej dĺžky a výšky a pod posteľou si vytvorte úložný priestor. Postačia vám k tomu obyčajné plastové nádoby. Priestor však príliš nezapĺňajte. Pôsobilo by to rušivo.

 

Komoda

V menších spálňach vám odporúčame ponechávať jedine komodu. Šatníkové skrine alebo vstavané skrine umiestňujte do iných miestností. Buď si vyhraďte miestnosť zvlášť na ukladanie vecí, alebo si dajte vyrobiť v predsieni šatníkovú vstavanú skriňu. Na vstavaných šatníkových skriniach oceníte spoľahlivé posuvné systémy, ktoré vám zjednodušia otváranie šatníkovej skrine tak, aby vám dvierka šatníkovej skrine nezasahovali do priestoru spálne.

Leave a reply