trendy pre bývanie

Trendy bývanie v roku 2017

Módne trendy majú rôzne prívlastky. Sú prchavé, veľmi sledované, hoci občas môžu byť doslova šialené. Podobne ako tie, ktoré sa týkajú bývania. Prinášame vám zopár rád, tipov a postrehov na tému „trendy v bývaní pre rok 2017“.

 

Veľa prirodzeného svetla

Kam nechodí slnko, tam chodí lekár. Túto múdrosť poznali už naši starí rodičia a jej obdobná verzia aktuálne udáva smer aj v bývaní. Ak je niečo v tomto smere skutočne in, tak to sú veľké okná, ideálne až po zem. Pretože čím viac prirodzeného svetla, tým lepšie. A nie len to! Veľké okná a doslova presklené steny interiér opticky zväčšujú a pokiaľ smerujú do zelenej záhrady, je pohľad cez ne hotovým balzamom na dušu.

prirodzene svetlo

Jednoduché línie

Že v jednoduchosti je krása vedia dizajnéri už dlho. Trendom na rok 2017 smerom k zariadeniu interiéru sú práve jednoduché a čisté línie nábytku. Žiadne prezdobené doplnky v štýle baroka, ale maximálne účelné, no zároveň esteticky hodnotné kusy nábytku. A ešte niečo: menej je aj v roku 2017 a v bývaní viac. Interiér by mal dýchať, byť voľný a nie preplnený nábytkom, ktorý možno ani nevyužijete.

 

Hitom je zelená v kombinácii s bielou alebo sivou

Čo sa farieb týka, oplatí sa vsadiť na jednoduché a príjemné kombinácie. Výrazné farebné odtiene ani tento rok nevládnu, rovnako ako divoké kombinácie farieb. Na pomyselný trón v roku 2017 zasadne zelená a to v rôznych odtieňoch. Našim tipom pre vás je žltá sedacia súprava so zelenými kresielkami v obývačke ladenej do odtieňov sivej či bielej. Vhodná kombinácia pre byty aj rodinné domy.

 

Čomu sa vyhnite?

Kedysi boli znakom prestíže a to im do istej miery ostalo. No kožušiny v interiéri nie sú práve doplnkom, ktorý tohto roku označujeme za trendový. Navyše sú až veľmi dobrým lapačom prachu a nečistôt, čo je najmä pre alergikov nepríjemná kombinácia. Na popularite stráca aj mramor, ktorý nie len tohto roku úspešne nahradí drevo.

Leave a reply