sťahovanie do domu

Sťahujete sa na dom? Na toto sa vopred pripravte

Aj keď väčšina pracujúcich ľudí uprednostňuje bývanie v meste, stále viac mladých rodín uvažuje nad stavbou rodinného domu. Žiaľ kúpa pozemku a nie to ešte stavba rodinného domu je finančne veľmi náročná, čo mnoho mladých rodín odrádza od stavby vlastného príbytku a uchýlia sa k možnosti kúpy nového bytu.
Ak sa ale predsa len sťahujete do domu, mali by ste vedieť, že bývanie na dome sa výrazne odlišuje od bývania v panelákovom byte. Rozdiel spoznáte okamžite už po pár dňoch strávených v novom domove. Čo by ste ale mali vedieť predtým, ako sa rozhodnete stavať a presťahujete sa do rodinného domu?

Kúrenie, ale aj palivo si zabezpečujete sami

Keď ste bývali v byte, stačilo si nastaviť akú teplotu chcete mať v miestnosti a nestarali ste sa ďalej. Zato na dome budete musieť riešiť aj to, či si na kúrenie zabezpečíte drevo, čierne uhlie, hnedé uhlie, koks alebo brikety. Výrazný nárast popularity zaznamenali najmä peletové kachle, s ktorými majú majitelia domov podstatne menej starostí ako s klasickým kotlom na tuhé palivo.

palivo a kúrenie

Ak nie je kanalizácia, budete si musieť zaobstarať betónovú žumpu

Ak je projekt zavedenia kanalizácie v obci len na papieri, vám nebude ostávať nič iné, len si zaobstarať dobrú betónovú žumpu. Musíte však myslieť na to, že žumpu budete musieť čistiť, čo vám spôsobí nemalé komplikácie.

žumpa

Jednokomorová a dvojkomorová žumpa

Môžete si vybrať jednokomorovú žumpu, o ktorej odborníci tvrdia, že je ideálnym riešením najmä v tých oblastiach, kde nie je kanalizácia. Takéto žumpy z vodotesného betónu a oceľovej výstuže si môžete vyberať u špeciálnych predajcov. Ak pochádzate z Nitry alebo z jej blízkeho okolia, dajte si do vyhľadávača „žumpy v Nitre“ a ľahko sa dostanete k predajcom, ktorí vám ponúknu cenovo výhodný obchod. Zaujať vás ale môže aj dvojkomorová žumpa, ktorú možno poznáte skôr pod názvom septik. Ide o bezúdržbovú čističku.

Tagsdom

Leave a reply