sprchový box

Kam nechodí murár, tam skvele pasuje sprchový box

Možno ste sa s nimi stretli aj vy. Napríklad v hoteloch či interiérových štúdiách. Sprchové boxy sa stávajú čoraz obľúbenejším riešením najmä v prípadoch, keď stavebný zásah v kúpeľni nie je žiadúci. Aké sú ich výhody, nevýhody a prečo sa pre ne rozhodnúť?

 

Inštalácia – no problem

Jednu z najväčších výhod predstavuje už spomínaný užívateľský komfort, ktorý zaobstaranie si sprchového boxu predstavuje. Nevyžaduje nijaké stavebné zásahy, potrebné nie je ani obkladanie. Sprchový box sa do kúpeľne dá nainštalovať jednoducho a minimálne starosti sú aj s jeho prípadným prenášaním. Jediné, čo budete musieť riešiť, sú pripojenia na vodu a odpad. Sprchové boxy sa tak z dočasného riešenia dokážu razom preorientovať na preferovaný spôsob ako sa vysporiadať s priestorovými možnosťami kúpeľní.

 

S čím treba počítať

Sprchové boxy sa stavajú všade tam, kde nie je možné počítať s výstavbou napríklad murovaného sprchového kúta. Keďže sa boxy predávajú ako celok, treba počítať s tým, že do ich vzhľadu sa veľmi zasiahnuť nedá (na rozdiel od situácie, kedy si sprchový kút staviate vlastnoručne). S tým ide ruka v ruke aj fakt, že nemôžete rozhodovať o jednotlivých súčastiach boxu ako takého. Sprchový box si jednoducho nevyskladáte ako chcete.

kúpeľňa - sprchový box

Za variant s masážnymi tryskami si priplatíte

Na druhej strane sú v ponuke sprchové masážne boxy, ktoré za nutný príplatok ponúknu masážne či dokonca parné trysky. Vďaka nim si môžete dopriať skvelú vodnú masáž, ktorá patrí medzi najstaršie a najpríjemnejšie spôsoby masáží vôbec. Čo sa cenových relácií týka, sprchové boxy kúpite za pár stovák aj niekoľko tisíc eur. Do kvality sa však jednoznačne oplatí investovať. Lacnejšie boxy sú totiž naozaj len dočasným riešením – spravidla sa horšie čistia a nie sú ani priveľmi odolné.

Leave a reply