Spálňové trendy

Pri zariaďovaní spálne sa častokrát necháme uniesť svojou fantáziou, pričom si neuvedomujeme, že to, čo by sme do spálne skutočne chceli, sa tam buď nezmestí, alebo nehodí. Aby ste si spálňu zariadili podľa aktuálnych trendov, musíte čo-to vedieť o dizajne. Musíte mať v malíčku aktuálne spálňové trendy.

 

Vzdušnosť a farebné rozlíšenie

Priestor v spálni sa kedysi využíval na maximum. Dnes sa preferuje skôr vzdušnosť a minimalizmus. Odporúčame vám vyberať si nadčasový spálňový nábytok a dodržiavať pravidlo bledá podlaha= tmavý nábytok a opačne. Nikdy nedávajte nábytok a posteľ v rovnakej farbe. Keď budete mať tmavšiu koženú posteľ, zákonite si vyberajte bledšiu plávajúcu podlahu. Posteľ a nábytok nikdy nedávajte úplne k stene. Dávajte ho tak maximálne 5-10 cm od steny.

spálňové trendy

Prírodné motívy

Drevený obklad, kvetinové vzory – prírodné motívy budú aktuálnu sezónu IN. Ak máte radi prírodné motívy, určite nič nepokazíte tým, keď si spálňové obliečky vyberiete v prírodných farbách a s prírodnými motívmi. Nevyberajte nábytok a doplnky v agresívnych farbách – tmavofialová, bordová. Odporúčame skôr béžovú, zelenú, staroružovú, oranžovú a žltú farbu. Pokojne si môžete dať deky v neutrálnych farbách (napríklad šedej), ale nezabúdajte, že zároveň si musíte do spálne dať aj niečo sviežejšie, výraznejšie.

 

Úložný priestor

Čo sa týka úložného priestoru, snažte sa ho využiť na maximum. Využívajte aj priestor pod posteľou. Buď si kúpite posteľ s úložným priestorom, alebo môžete použiť priesvitné boxy, do ktorých si odložíte bytové doplnky a aj oblečenie. Vynikajúcim riešením sú vstavané skrine, ktoré nezasahujú do priestoru a poskytnú úložný priestor pre maximum vášho oblečenia. Do spálne si v žiadnom prípade nedávajte veľkú pohovku a ani veľkú sedačku. Veľké sedačky sa skôr hodia do obývacích priestorov.

 

Výber manželskej postele

Pri výbere manželskej postele zohľadňujte najmä rozmer a materiálové prevedenie. Momentálne sú IN najmä masívne dubové a bukové postele. Pohrdnúť však nepohrdnete drevenou posteľou z čerešňového dreva. Spočiatku vás môžu zaskočiť ceny. Treba si však uvedomiť, že masívne drevo je pevnejšie ako drevotrieska. Zatiaľ čo vaši známi, ktorí si kúpili posteľ z drevotriesky budú musieť po pár rokoch používania hľadať novú posteľ, vy si budete užívať tú masívnu.

Do manželskej postele si dávajte výhradne dva matrace, pretože každý z partnerov má inú hmotnosť a má iné spánkové návyky.

Leave a reply