útulná spálňa

Spálňa, ktorej zariadenie si zamilujete

V nasledujúcich zimných mesiacoch strávime podstatne viac času doma, konkrétne v spálni. Krátke dni a dlhé zimné večery nám umožnia tráviť viac času leňošením pod hrubou huňatou dekou v spálni na vlastnej posteli.
Ak plánujete menšiu reorganizáciu spálne, poprípade sa chcete realizovať a pustiť sa do menšej rekonštrukcie, inšpirujte sa našimi praktickými radami, ktoré vám poradia, čím sa riadiť, aby ste si vytvorili modernú spálňu, ktorej zariadenie si okamžite zamilujete.

 

Jednoduchý, minimalistický nábytok

Spálňa by nemala byť príliš preplnená. Je to miestnosť, ktorá je určená na oddych a práve preto by sme si do nej mali dávať minimalistický drevený (drevotrieskový) nábytok. Odporúčame skôr vo svetlejších odtieňoch, ktoré nedráždia naše zmysly a navodzujú pokojnú atmosféru určenú predovšetkým na oddych, relax.

V spálni vám odporúčame maximálne tak menšiu skriňu – ideálne rohovú, ktorá vám ušetrí priestor, poprípade vstavanú skriňu vyrobenú na mieru. Vstavané skrine sa hodia do spální v netypických rozmeroch, kde je náročnejšie umiestniť šatníkové skrine predávané v bežných rozmeroch.

V spálni vám úplne postačí aj komoda s dvomi- tromi hlbšími šuflíkmi, do ktorých umiestnite napríklad ponožky a spodné prádlo. Úložný priestor na ostatné oblečenie vám poskytnú vstavané skrine v predsieni alebo v zvlášť miestnosti určenej na uskladnenie oblečenia a obuvi.

moderné spálne

Posteľ 

Čo sa týka postele, konkrétne manželskej postele, uprednostnite masívnu posteľ v klasickom rozmere 160x200 cm, ku ktorej dokúpte kvalitné matrace 160x200. Ak disponujete väčším priestorom, pravdepodobne vás zaujme väčšia veľkosť postele – 180x200 cm. Poskytne vám viac priestoru na spanie a leňošenie, no vo väčšine prípadov sa nezmestí do spálne. Vyberte si preto starú dobrú klasiku – posteľ v rozmere 160x200.

Pred čalúnenými a posteľami z lacnej a labilnej drevotriesky uprednostnite postele masívne. Sú síce drahšie, ich životnosť je niekoľkonásobne väčšia ako u čalúnených a drevotrieskových posteliach. Ich skladanie nie je náročné, nakoľko sa neskladajú z nespočetného množstva malých kúskov, ktoré neviete pospájať ani s pomocou podrobného návodu.

K masívnej posteli si vyberajte základné drevené rošty (nie polohovateľné). Paplóny a vankúše oblečte do kvalitných bavlnených obliečok od kvalitných výrobcov (odporúčame Made in Slovakia obliečky). Ak chcete na dotyk príjemnejšie obliečky, vyberajte zo 100% organickej bavlny alebo si vyberte klasiku, ktorú milovali ešte vaši rodičia – flanelové obliečky.

Nezabúdajte na pár dekoračných vankúšov a príjemný prehoz (odporúčame patchwork deku, poprípade deku z Merino vlny).

Leave a reply