klimatizácia servis

Servis klimatizácie – ako nemať zbytočné starosti?

Pripravte sa na horúce dni a nechajte si pred letnou sezónou skontrolovať vašu klimatizáciu. Profesionálny servis klimatizačnej jednotky môže odhaliť prípadné poškodenia, no predovšetkým je jeho cieľom dokonalé vyčistenie zariadenia. Zanedbaná údržba vám totiž môže spôsobiť nejeden problém, či už zdravotný alebo technický.

Doprajte klimatizácii starostlivosť

Mysleli ste si, že namontovaním a spustením celá starostlivosť o klimatizáciu končí? Mýlili ste sa. O klimatizačnú jednotku sa treba pravidelne starať. Len pod touto podmienkou bude fungovať bezpečne a efektívne. 

Základné čistenie zvládnete aj sami. Podľa priloženého návodu vyčistite vzduchový filter a povrch vnútornej klimatizačnej jednotky. V rámci bežného upratovania filter občas povysávajte alebo umyte vo vlažnej vode a nechajte dôkladne vyschnúť. Povrch klimatizácie utrite vlhkou handričkou, ako keď utierate prach z nábytku.

Raz do roka je potrebné, aby bola klimatizácia do bytu alebo domu odborne vyčistená a podrobená servisnej prehliadke. Na tento úkon si vždy privolajte profesionálnu pomoc. Pravidelnú ročnú servisnú prehliadku máte so ZSE Klima Bezstarosti počas celého obdobia platnosti zmluvy v cene klimatizácie.

Kladiete si otázku, čo sa môže stať, ak sa o klimatizáciu nebudete starať – pravidelne ju čistiť a servisovať? Privoláte si tak len zbytočné starosti. Prečítajte si, prečo je pravidelný servis klimatizácie dôležitý.

1. Pravidelný servis = zdravá klimatizácia 

Vo vnútornej klimatizačnej jednotke dochádza pri chladení ku vzniku vlhkého a teplého prostredia. To môže byť v kombinácii s nedostatočne vyčisteným vzduchovým filtrom ideálnym prostredím na hromadenie rôznych baktérií alebo aj plesní. Tie sa následne s ochladeným vzduchom šíria do miestnosti. 

„V našej ponuke máme klimatizácie so špeciálnym filtrom, ktorý odstraňuje zo vzduchu prachové častice, pachy, baktérie, vírusy a mikróby. V kombinácii s pravidelným ročným servisom, ktorý bezplatne poskytujeme v rámci služby ZSE Klima Bezstarosti, sú tieto klimatizácie vhodné aj pre alergikov,“ hovorí Lenka Gergeľová, odborníčka na klimatizácie zo ZSE. 

2. S pravidelným servisom klimatizácia funguje ako má 

Neudržiavaná klimatizácia znižuje účinnosť celého chladiaceho systému. Zanesené filtre sťažujú priechod vzduchu a klimatizačné zariadenie zle vyhodnocuje podmienky v miestnosti a nechladí dostatočne. Vy tak máte pocit, že vaša klimatizácia funguje nesprávne a hľadáte problém. 

Klíma do bytu alebo bytu, ktorá nie je podrobená pravidelnému servisu, má aj oveľa vyššiu spotrebu elektrickej energie. Príčinou sú práve prachom a nečistotami zanesené filtre klimatizácie. Vychladený vzduch nemôže cez filtračný systém správne prúdiť a zariadenie sa musí prispôsobiť zvýšením svojho výkonu, a tým aj vyšším odberom elektrickej energie. Profesionálne vyčistená klimatizácia vám šetrí financie, pretože na svoj chod spotrebuje len optimálne množstvo elektrickej energie, čo ocení každý užívateľ.

3. Vďaka servisu vám klimatizácia vydrží dlhé roky 

Klimatizácia vyžaduje pravidelné čistenie a profesionálny servis aj preto, aby fungovala bezproblémovo a predĺžila sa jej životnosť. Používatelia klimatizácií si neuvedomujú, že podmienkou získania predĺženej záruky na klimatizáciu je nielen jej odborná inštalácia, ale i preukázateľný servis vykonávaný pravidelne odbornou certifikovanou firmou.  Raz do roka je  potrebné podrobiť klimatizáciu servisnej prehliadke spojenej s hĺbkovým čistením.

Ako prebieha servisná prehliadka

Po prvotnej obhliadke klimatizácie, servisný pracovník vykoná:

-vizuálnu obhliadku vonkajšej a vnútornej jednotky,
-čistenie filtra vnútornej jednotky,
-čistenie výmenníka vonkajšej jednotky
-vizuálnu kontrolu elektrických častí zariadenia
-kontrolu správnej funkcie zariadenia
-kontrolu tesnosti spojov a kotvenia
-diagnostiku porúch zariadenia

Nedostatočná starostlivosť sa môže prejaviť už spomínaným skrátením životnosti klimatizačnej jednotky, vyššími nákladmi na prevádzku, zvýšením rizika jej poškodenia alebo vašimi zdravotnými problémami. Ak však budete svoju klimatizáciu pravidelne udržiavať a servisovať u odborníkov, nemusíte sa týchto problémov obávať. Pravidelná údržba klimatizácia je prevencia, ktorá sa vyplatí.

Tagstipy

Leave a reply