rekonštrukcia obývacej izby

rekonštrukcia obývacej izby - Na čo nesmieme zabúdať

Aj vás čaká v blízke dobe rekonštrukcia obývacej izby – miestnosti, kde prijímate návštevy a chcete, aby svojim vzhľadom zaujala aj tú najnáročnejšiu návštevu? Ak áno, čítajte náš príspevok. Poradíme si, na čo nesmiete zabúdať pri rekonštrukcii obývacej izby.
Mali by ste sa vyhýbať príliš tmavým farbám

Tmavé farby sú príliš depresívne, preto by sme vám radšej odporučili dávať skôr svetlejšie prírodné farby, ako bežovú, hnedú, horčicovú, zelenú. Červenú, fialovú a ani tmavomodrú si rozhodne nedávajte do žiadnej miestnosti, a to nielen do obývačky. Ak predsa len budete chcieť tmavší odtieň stien, farbite len dve protiležiace steny. Zvyšné ponechajte biele. Uvidíte, skvele to zapasuje k vašej peknej jednoduchej vinylovej podlahe.

 

Drevených parkiet sa nezbavujte

Ak máte v byte klasické drevené parkety, rozhodne ich nevyhadzujte. Možno vás osloví iný typ podlahy. Uvedomte si však, že táto klasika, ktorú si možno pamätáte ešte z mladosti, vydrží podstatne dlhšie ako iné typy podláh. Staré drevené parkety si dajte obrúsiť a nalakovať. Opäť budú vyzerať ako nové. Zvýraznite ich farebným vzorovaným kobercom pod konferenčným stolíkom. Ich čistenie je nenáročné. Neodporúčame vám ale používať chemické prípravky. Stačí, keď ich pretriete mopom, poprípade dostatočne vyžmýkanou handričkou.

obývačka

Nábytok nedávajte priamo k stene

Pleseň sa nevyhýba ani obývacím priestorom. Odporúčame vám dávať nábytok minimálne 5-10 cm od steny. Za obývacou stenou a sedačkou tak budete môcť utrieť prach kedykoľvek bez toho, aby ste nábytok a sedačku museli posúvať.

Leave a reply