rekonštrukcia bytu

Ako na rekonštrukciu bytu

Rekonštrukcia bytu je z času na čas nevyhnutná. Možno je potrebné prerobiť kuchyňu, prípadne nájsť miesto pre nový nábytok v obývačke, prípadne sa žiada prerábka bytového jadra. Každopádne ide o proces, ktorý si vyžaduje istú dávku plánovania, vízie a najmä trpezlivosti, pretože neprebehne zo dňa na deň.
Samozrejme, v porovnaní s rekonštrukciou rodinných domov ide o jednoduchšiu záležitosť, no aj tak nezaškodí byť pripravený. Dnes vám prinášame zopár užitočných rád, ako celým procesom prejsť, pokiaľ možno, bez straty nervov.

Kde nabrať inšpiráciu

rekonštrukcia bytu

V obchodoch dostať kvantum časopisov venujúcich sa interiérovému dizajnu. Nakúpte si zopár čísel a odpozorujte moderné trendy. Prípadne sa inšpirujte u susedov, známych, na internete. Myslite do budúcnosti a naštudujte si technologické výdobytky, ktoré by ste v zrekonštruovanom byte chceli aplikovať - ovládanie spotrebičov cez smartfón, najnovšie multimediálne vychytávky a podobne.

Predtým než začnete

rekonštrukcia bytu

Zoberte do ruky papier a ceruzu a urobte si nákres interiéru po rekonštrukcii. Čím detailnejší bude, tým lepšie. Predstava o tom, ako to má vyzerať po dokončení, je na nezaplatenie. Zakreslite si, kde bude nábytok, čo pôjde preč a čo zostane, jednoducho si spíšte všetky práce, ktoré bude potrebné vykonať. Od zaobstarávania materiálu, cez búranie, inštaláciu rozvodov, pokladanie dlažby, až po finálne úpravy. Urobte si aj súpis cien, nech aspoň približne viete, koľko to bude vašu peňaženku stáť - či to utiahnete s pomocou úspor, alebo bude nevyhnutná pôžička. S týmito úkonmi vám môžu pomôcť aj kvalifikovaní odborníci (architekti, bytoví dizajnéri).

Samotná rekonštrukcia

Ak nepatríte medzi praxou ošľahaných stavebných majstrov, najrozumnejším riešením je osloviť odbornú firmu, ktorá rekonštrukciu zrealizuje. Pri výbere sa orientujte najmä podľa referencii a ohlasov na ich činnosť, až potom podľa ceny. Počas obhliadky bytu upresnite všetko podstatné, vyžadujte približnú sumu za prerábku a časový plán realizácie jednotlivých prác. Myslite aj na to, že počas rekonštrukcie budete možno musieť zháňať náhradné bývanie. Podľa objemu požadovaných úprav taktiež porozmýšľajte nad tým, či potiahnuť nábytok a podlahy ochrannými fóliami.

Suma sumárum, do rekonštrukcie bytu sa oplatí zainvestovať, platíte totižto za svoj životný komfort. Pod dohľadom skúseného odborníka dokáže vaša domácnosť nabrať druhý dych. Myslite však aj na to, že ak je v kuchyni hrdzavé potrubie, novým obkladom to nevyriešite. Pristupujte teda k rekonštrukcii komplexne a prerobte všetko, čo prerobené byť má. Vyhnete sa tak dodatočným nákladom v budúcnosti.

Leave a reply