posteľné prádlo

Pomôžeme vám vybrať kvalitné posteľné prádlo

Posteľné prádlo je neodmysliteľnou súčasťou spální a pri jeho výbere sa často krát necháme zmiasť nízkymi cenami. Kedysi, keď sa kúpilo posteľné prádlo, aj pri pravidelnom praní dokázalo vydržať veľa rokov. Možno vaši rodičia ešte doteraz majú posteľné prádlo, ktoré dostali ako svadobný dar, alebo si ho kúpili, keď si zariaďovali vlastné hniezdočko.

Ak hľadáte nové posteľné prádlo, poradíme vám, ako si vybrať to kvalitné.

Aký materiál uprednostňujete?

Pri výbere posteľného prádla si najskôr ujasnite, aký materiál uprednostníte. Niekomu klasická 100% bavlna nemusí vyhovovať a hľadá niečo iné. V zimnom období bývajú najčastejšie predávané práve flanelové posteľné obliečky a teplejšie froté plachty. V lete klienti zase vyhľadávajú jemné bavlnené posteľné plachty a chladivé saténové posteľné prádlo. Satén je príjemný, chladivý, čo v lete, keď sú horúčavy neznesiteľné, určite oceníte.

Najviac vám ale odporúčame kupovať bavlnené posteľné obliečky. Sú univerzálne a môžete ich využívať celoročne. Čo sa týka vzorov, je len na vás, aké si vyberiete. Odporúčame vám ale mať doma aspoň jedno-dve posteľné prádla v neutrálnych farbách.

Zistite si veľkosť

Keďže sa dnes vyrábajú rôzne veľkosti paplónov, vankúšov, ale aj matracov, musíte poznať aj veľkosť posteľného prádla. Nové posteľné obliečky a plachty by vám mali pasovať, nemali by byť veľké. Pôsobilo by to nevzhľadne.

Posteľné obliečky a plachty nakupujte vždy len vtedy, keď budete poznať veľkosti. Napríklad také anatomické vankúše majú oveľa menšie obliečky ako vankúše klasických rozmerov.

Posteľné obliečky vyberajte aj podľa zapínania

Pri posteľných obliečkach je okrem veľkosti potrebné zohľadňovať aj zapínanie. Najčastejšie sa máte možnosť stretnúť so zapínaním na gombíky. Mnohí zákazníci ale začínajú vyhľadávať aj zapínanie na zips. Praktickejšie je zapínanie na zips, avšak ak sa pokazí zips, výmena bude finančne náročnejšia ako v prípade obliečok na gombíky.

Zdroj obrázka:

Autor: Marina_D / Shutterstock.com

Leave a reply