Ako na Modernú obývaciu izbu

Ozvláštnite obývaciu izbu výberom nových dekorácií

Spoločenská miestnosť, v ktorej prijímame všetky návštevy, si zaslúži byť neustále v centre pozornosti. Interiérové trendy sa z roka na rok menia, ale vždy sa nájde niečo, čo ostane moderné aj po ďalšie roky. V posledných rokoch sa aj u nás udomácnil škandinávsky štýl, ktorý sa vyznačuje svojou jednoduchosťou, hygge štýlom a čistými líniami.

Ak vás dekorácie, ktoré máte v tejto miestnosti nudia a hľadáte niečo, čo by vašu obývačku skrášlilo/ ozvláštnilo, berte si inšpirácie práve od nás.

Živé kvety

Ak vám v obývačke chýbajú kvety, alebo vám tam vadili a premiestnili ste ich na iné miesto, neváhajte a kúpte si nejaké nové kvety. Jednoznačne odporúčame „svokrin jazyk“, palmy, juky, fikusy, lopatkovce, aloe vera, dracény a antúrie. Niektoré kvety položte na široké parapety a niektoré zase na konferenčný stolík alebo na policu nad obývacou stenou.

Nové kvety by mali pohlcovať škodliviny z ovzdušia a zároveň skrášliť a zosvetliť nudný interiér obývačky.

Police s netypickými geometrickými tvarmi

Ak máte na stene hluché prázdne miesto a rozmýšľate, ako ho zaplniť, máme pre vás skvelú inšpiráciu. Kúpte si, alebo si dajte u šikovných stolárov vytvoriť drevené police v netypických geometrických tvaroch – štvorcové police, police v tvare osemuholníka.

Na tieto police pokladajte fotografie vo fotorámikoch, drobné (betónové) kvetináče s kvetmi – s kaktusmi. Takouto dekoráciou ozvláštnite hluché miesto na stene v obývačke.

Slamený košíček a drevené truhlice

Ak ste milovníci rustikálneho štýlu a obývačku máte zariadenú v tomto štýle, odporúčame vám nájsť si na bazáre starú drevenú truhlicu, ktorú si natriete výraznejšou farbou. Ľudové vzory a servítková technika – práve takýmto spôsobom môžete oživiť starú truhlicu a prinavrátiť jej zašlú slávu.

Ak máte obývačku zariadenú v minimalistickom štýle, určite by vám nemali chýbať slamené košíčky, do ktorých môžete odkladať deky, ale i časopisy a noviny. Umiestňujte ich do tesnej blízkosti sedačiek, poprípade do prázdnych kútov ku kvetom.

Ak si chcete z obývačky vytvoriť oázu pokoja, doneste si do nej niektorú z vyššie spomínaných dekorácií. A nezabúdajte najmä na kúpu nových vonkajších roliet, ktoré vám v horúcich letných dňoch vytvoria ideálne podmienky na konverzáciu s priateľmi, s rodinnými príslušníkmi alebo na relax s časopisom a knihou.

Leave a reply