Osvetlenie verejných priestranstiev

Osvetlenie verejných priestranstiev a ciest

Takmer v každej obci a v každom meste sú občania nespokojní s osvetlením ciest a verejných priestranstiev. Kompetentní problém ignorujú už niekoľko rokov, česť výnimkám. Prečo je dôležité myslieť práve na osvetlenie verejných priestranstiev a hlavne ciest?

Ohrozenie peších chodcov

Predstavte si, že kráčate v nočných hodinách cestou domov buď z práce, alebo z baru. Idete po tme a dúfate, že vás niekto neprepadne, neohrozí. Ľahko sa takáto situácia môže stať bárskomu z vás. Nesmiete nič podceniť a radšej chodievajte minimálne vo dvojici, aby vám v prípade akéhokoľvek problému (krádeže, napadnutiu) vedel váš priateľ/ vaša priateľka pomôcť. Vo viacerých obciach sa začali realizovať projekty LED osvetlenia až po tom, čo niekto niekoho prepadol na mieste, ktoré nebolo osvetlené a pritom malo byť.Osvetlenie prechodov pre chodcov

Peší chodci sú ohrození aj na prechode pre chodcov. V poslednej dobe sa začínajú vytvárať projekty osvetlenie prechodov pre chodcov, čo je v podstatne dobré najmä pre vodičov, ktorí pravidelne jazdievajú za tmy. Lepšie im to pomôže identifikovať prechod a budú automaticky vedieť, že v týchto miestach môžu chodci prechádzať na druhú stranu. Samozrejme, je lepšie byť opatrní neustále, aj keď nesvieti verejné osvetlenie a osvetlenie prechodov pre chodcov. Dôležité je hlavne neskákať do cesty vodičom, ktorí sú rozbehnutí a je reálna šanca, že nedobrzdia.

Pomôcť vám môže Ecologic

Ak by sme vám mohli odporučiť, kontaktujte spoločnosť Ecologic, ktorá zabezpečuje nielen osvetlenie prechodu pre chodcov, ale aj verejné osvetlenie, osvetlenie skladových priestorov, kancelárskych priestorov, ale realizuje aj porealizačné svetelné merania. Inštalácia LED osvetlenia je časovo, ale aj finančne nenáročná a čo je hlavné, výrazne ušetríte. LED osvetlenie je šetrné k očiam, či už šoférov, alebo peších chodcov. Ak potrebujete inštaláciu osvetlenia ktoréhokoľvek miesta, ktoré sme si spomínali, kontaktujte túto firmu.

Leave a reply