ako zväčšiť miestnosť?

Ako opticky zväčšiť miestnosť?

Veľké percento slovenských rodín žije v dispozične a najmä rozmerovo nevyhovujúcom priestore. Snažia sa prísť na to, ako domácnosť zariadiť, aby tam mali všetko, čo potrebujú, ale zároveň, aby domácnosť príliš neprepĺňali. Ako teda opticky zväčšiť miestnosť? Skúste tieto triky.

Biela farba stien

Kedysi klasika, dnes rarita. Tmavým farbám, ako sú hnedá, tmavomodrá, fialová a červená, dávame prednosť pred nevýraznými prírodnými farbami. Väčšinou však práve tieto nevýrazné farby pomáhajú miestnosť opticky zväčšiť. Stavte na klasickú bielu farbu, poprípade stavte na béžovú, šedú a vyhýbať sa nemusíte ani jemnejším pastelovým farbám.

ako zväčšiť miestnosť?

Osvetlite priestor

Opticky zväčšiť priestor dokážete aj vďaka osvetleniu priestoru. Odostrite všetky žalúzia a záclony. Tým, že necháte preniknúť svetlo aj do zašlých kútov miestností, miestnosť opticky zväčšíte. Ak máte okná zarosené alebo fľakaté, vezmite si handru, kvalitné čistiace prostriedky a pustite sa do ich čistenia. Uvidíte, že výsledok sa okamžite dostaví.

Organizácia nábytku

Aby miestnosť pôsobila väčšie, skúste si preorganizovať nábytok. Miestnosť neprepĺňajte veľkým množstvom nábytku. Voľte jednoduchý, minimalistický nábytok, ktorý zvýrazní miestnosť, ale zároveň nenadobudnete dojem, že miestnosť je stiesnená. Pokojne miestnosť rozdeľte na viacero zón – konverzačnú, oddychovú. Nikde nie je písané, že nábytok musí byť doslova nalepený na stene. Aby miestnosť vyzerala ešte svetlejšie a väčšie, kupujte si bledšiu plávajúcu podlahu.

Zbavte sa gýčových ozdôb, prečistite priestor

Miestnosť zväčšíte aj tak, keď sa zbavíte zbytočných gýčových ozdôb a miestnosť „prečistíte“. Aj keby ste zberateľom mačičiek, sloníkov alebo iných sošiek, do miestnosti, ktorá je rozmerovo nevyhovujúca, ich určite nedávajte. Ukroja vám veľa priestoru. Z priestoru odstráňte aj celoplošné koberce a nahraďte ich jedným menším kobercom.

Leave a reply