obývačka

7 rád, ako vdýchnuť obývačke nový život

Sedíte si tak v obývačke a pohodlne oddychujete, no niečo vám nesedí. Priestor akosi stagnuje, začína byť fádny - no skrátka, ničím neprekvapí. Zmena je život a aj obývačka si raz za čas zaslúži osviežujúci facelift. Aj vy sa v nej budete následne cítiť lepšie, naberiete energiu a plní elánu budete čeliť životným nástrahám.

Nemajte obavy, na premenu obývacieho priestoru nepotrebujete tučné bankové konto, my vám prinášame zopár rád na to, ako túto izbu lacno a rýchlo oživiť.
Zútulnite priestor vankúšmi

obývačka

Vankúše sú zdrojom komfortu, preto nimi nešetrite. Tie najmäkšie umiestnite na pohovku, zopár väčších môžete poukladať aj na zem, poslúžia ako sedačka pre početné návštevy.

Nechajte podlahu dýchať

Ak máte po celej obývačke rozmiestnené ťažké koberce - preč s nimi! Nechajte vyniknúť podlahe, izbe dodá úplne iný vizuál. Ak si to bez nich nedokážete predstaviť, zvoľte radšej menšie koberčeky, ktoré oživia priestor.

Nech zmizne, čo tu nepatrí

V každej domácnosti sa stane, že po dlhšej dobe začnú predmety akosi meniť svoje pôsobisko z izby na izbu. Aj vo vašej obývačke sa teda možno vyskytujú veci, ktoré patria inam. Niektoré možno do odpadu, iné do detskej izby, kuchyne. Prejdite sa po miestnosti a a vytipujte si predmety, ktoré tam nemajú čo robiť.

Jarné upratovanie kedykoľvek

obývačka

Nezaškodí raz za čas metlami povymetať pavučiny, navlhčenými utierkami pretrieť rastliny a nábytok a vydrhnúť podlahu. Aj keď nie je práve apríl. Čistá obývačka je dobrá obývačka.

Výrazné, no ľahké záclony

Oživte miestnosť pestrými záclonami, s ktorými sa bude vánok hrať. Dodajú obývačke potrebnú dynamiku.

Oku lahodiace kombinácie

K neutrálnym farbám nábytku zvoľte pestrejšie doplnky. Napríklad ak máte v izbe veľa bielej, zopár prútených, resp. drevených ozdôb nie je na škodu. Nábytku taktiež môžete dodať nový šat, skrinky premaľovať, gauč prezliecť do nových poťahov a podobne. Zahrajte sa na interiérového dizajnéra!

Blahodárna flóra

Nepotrebujete mať v obývačke prales na to, aby ste sa v nej cítili pohodlne. Zopár rastlín by však každopádne malo byť povinnosťou, nielenže prečistia vzduch, ale do miestnosti prinesú život.

Leave a reply