Obrazy, ktorými osviežite interiér

Radi by ste svoje bývanie osviežili, ale za nič na svete neviete prísť na to ako? Poradíme vám. Siahnite po naozajstnom umení a porozhliadnite sa po ponuke obrazov. Určite si vyberiete, veď maliarske umenie je staré ako ľudstvo samo.

Obraz s nádychom východnej filozofie

Feng shui je starobylé čínske umenie, ktoré sa venuje výkladu prúdenia a smerovania atmosférických a zemských síl. Pracuje tiež s princípom jing a jang a snaží sa nájsť pre človeka čo najvhodnejšie miesto na pobyt v určitom prostredí. Podľa feng shui má všetko okolo nás istú energiu. Vyžaruje ju aj byt, nábytok a bytové doplnky, preto je podľa tohto umenia mimoriadne dôležité ako a kam ich umiestnite. Pozitívnu energiu v sebe nesú aj obrazy feng shui, ktoré sa rovnako dobre hodia do spálne aj obývačky. Pokoj a harmónia – to sú parametre, ktoré z týchto obrazov pocítite.

Viacdielne obrazy

Novú perspektívu a pohľady na svet ponúkajú viacdielne obrazy. Možno aj vďaka magickej trojke si veľkú obľubu držia najmä trojdielne obrazy. Bez ohľadu na motív pôsobí rozdelenie na tri časti veľmi zaujímavo. Z jedného obrazu ním navyše vzniknú tri samostatné diela, čo ešte viac zvyšuje atraktivitu celku. Obrazy sú dostupné v rôznych veľkostiach, počínajúc rozmerom 30x90cm až po najväčšie s rozmermi 170x50cm. Môžu byť zvislé aj vodorovné, aj od vašich priestorových možností záleží ktorý trojdielny obraz na plátne si nakoniec vyberiete.

Obrazy

Fotka na plátne

Syntézu moderného s tradičným predstavujú obrazy – fotografie na plátne. Vyberte si niektorú z pamätných snímok, určite nejakú v pamäťovej karte vášho telefónu alebo fotoaparátu nájdete, a nechajte si ju zvečniť. Bola by škoda, ak by ostala medzi stovkami iných záberov, no nie? Jedinečnosť chvíle spočíva v tom, že sa už nikdy rovnako nezopakuje. Ak ste ju zachytili aspoň objektívom fotoaparátu, gratulujeme.

Leave a reply