moderné tienenie domov

Moderné tienenie okien na rodinných domoch

Teraz ich je málo, no v letných mesiacoch si ich užijeme do sýtosti. Slnečné lúče využívame na prehrievanie interiérových priestorov. Pomáhajú nám znížiť náklady na vykurovanie a práve preto sa záujem o pasívne domy využívajúce takúto energiu stávajú veľmi obľúbené.

Bez kvalitného tienenia by sme ale v lete mali v interiéri príliš teplo a nemohli by sme regulovať slnečné žiarenie. V zime nám zase pomáha vytvoriť si súkromie a ochrániť tak interiér pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich. Akú tieniacu techniku si vyberať na okná rodinného domu?

Žalúzie

Klasika v podaní moderných žalúzií nemôže nič pokaziť. Predávajú sa v rôznych farebných prevedeniach, takže sa nemusíte báť, že by ste nemohli nájsť moderné žalúzie v takom farebnom prevedení, v akom potrebujete. Farebné prevedenie žalúzií zlaďte samozrejme s okennými rámami. Ak vás neoslovila ponuka klasických horizontálnych žalúzií, vyberajte si moderné vertikálne žalúzie. Elegantné zvislé žalúzie perfektne zapasuje do moderných rodinných domov. Poskytne súkromie a zároveň pomáha regulovať agresívne slnečné lúče, ktoré sú z roka na rok agresívnejšie. TOP novinkou je drevené vertikálne žalúzie, ktoré odporúčame kupovať do domácností zariadených v škandinávskom štýle s minimálne jedným francúzskym oknom. Je vyrobené z luxusnej drevenej tkaniny pochádzajúcej z Holandska, takže sa o kvalitu báť rozhodne nemusíte.

Rolety

Moderný spôsob tienenia ponúkajú aj rolety. Vonkajšie, či vnútorné, poskytnú vám dostatočné tienenie počas horúcich letných dní a v zimných mesiacoch slúžia ako dokonalá tepelná izolácia okien. Ak hľadáte pekné rolety, nájdete ich v ponuke retiazkových roliet, pružinových roliet, motorických, bambusových, alebo aj plissé roliet. Nech už si vyberiete ktorýkoľvek typ roliet, máte istotu, že vám budú slúžiť aj niekoľko desaťročí.

Hľadáte moderné tienenie okien? Pozrite si online ponuky žalúzií a roliet a určite si nejaké nájdete, ktoré sa vám budú páčiť a zároveň nebudú príliš predražené.

Leave a reply