Moderné podlahy ladiace k modernému dizajnu interiéru

Ak uvažujete o kompletnej rekonštrucii nehnuteľnosti, ako prvú budete musieť podstúpiť výmenu podlahy. Veď predsa ako by ste mohli rekonštruovať interiér, keby ste nemali hotovú podlahu?

Nájsť v dnešnej dobe kvalitné podlahy do interiéru je aj napriek veľkej ponuke stále náročné. Ak plánujete kúpu novej podlahy, pomôžeme vám pri jej výbere.
Podlahy kúpené v Bratislave 

Ak chcete kúpiť kvalitné podlahy, ktoré budú slúžiť aj ďalším generáciám, obhliadnite sa po predajniach podláh práve v hlavnom meste. Kvalitné podlahy v Bratislave sú bezkonkurenčne najlepšie a ak vám nevadí investovať do kvality, vyberajte si firmy, ktoré sídlia a predávajú v našom hlavnom meste. Práve tieto firmy vám predajú kvalitné podlahy, ktoré vám vydržia aj tri desaťročia a stále budú vyzerať ako nové.

podlahy

Aký typ podlahy si vybrať?

Ak máte doma klasické drevené parkety, určite ich nevyhadzujte. Súčasný trend nahráva starším dreveným parketám, ktoré zažívali svoju najväčšiu slávu za čias komunizmu. Dokonca vo väčšine škôl nájdete ešte pôvodné drevené parkety.

Drevené parkety sa vám budú hodiť do starších nehnuteľností s vyššími stropmi a pôvodnými veľkými masívnymi historickými dverami. Ak sídlite v starších panelákových domoch v historických častiach mesta, odporúčame drevené parkety.

Ak sa vám ale drevené parkety príliš nepozdávajú a radi by ste zvolili niečo „modernejšie“, odporúčame vám vyberať si spomedzi laminátových podláh a vinylových podláh. Výhodou vinylových podláh je práve najnižší tepelný odpor, preto ak uvažujete nad podlahovým kúrením, odporúčame vám práve tento typ podlahy. Sú odolné proti poškodeniu v prípade vytopenia. V prípade poškodenia jednej alebo viacerých lamiel nie je nutná kompletná výmena podlahy.

 

Cenovo prijateľnejšia a obľúbenejšia je ale laminátová podlaha. Nepriťahuje prach, ľahko sa udržiava a nepoškodia ju ani prenikajúce slnečné lúče. Úplne prvá laminátová podlaha bola vyrobená v 70. rokoch v severnej Európe, konkrétne vo Švédsku a za ten čas sa technológia výroby tohto typu podlahy zmodernizovala.

Skladá sa z viacerých vrstiev. Spodná časť má brániť prenikaniu vlhkosti do nosnej časti podlahy. Nosná časť je vyrábaná najčastejšie z HDF dosiek, ktoré sú zložené z rozdrvených častí dreva a živice.

 

Ak chcete moderné podlahy, ktoré budú ladiť k modernému dizajnu interiéru, vyberajte si medzi laminátovými a vinylovými podlahami.

Leave a reply