izolácia podlahy

Kvalitná izolácia bytových jednotiek

Nekvalitná konštrukcia, nekvalitné materiály použité na izoláciu a zastaralé panelákové domy spôsobujú vrásky na čele viacerým majiteľom bytových jednotiek. Užívajú si síce menej starostí čo sa týka domácnosti a nemusia riešiť dovážanie paliva na kúrenie. Trápi ich ale veľký hluk prichádzajúci od susedov, či už spodných, vrchných, alebo vedľajších.

Šíriaci sa hluk od susedov vám pomôže odstrániť kvalitná izolácia podlahy a odhlučnenie stien.

 

Kročajová izolácia

Ak si chcete dávať kročajovú izoláciu pod plávajúcu podlahu, výrazne vám to uľahčí život. Ak ste si vedomí, že aj vy produkujete hluk len klasickým dupotom a nechcete riskovať neustále otravovanie susedov, nad kročajovou izoláciou pod plávajúcu podlahu by ste nemali váhať. Pri výbere kvalitnej kročajovej izolácie pod plávajúcu podlahu si nevšímajte jej hrúbku. Od tohto nezávisí kvalita kročajovej izolácie. Všímajte si hlavne dynamickú tuhosť. V kvalitnej kročajovej izolácii by sa mali striedať materiály s vysokou a nízkou dynamickou tuhosťou.

 
Pozor na akustiku

Niekedy vám môže šírenie hluku znepríjemniť aj zlá akustika. Zlé akustické podmienky budete vnímať najmä v nových bytových jednotkách, kedy sa pri stavbe použil úplne iný materiál, ako kedysi. Súčasné stavby majú viac presklených plôch, čo môže mať za následok práve zlú akustiku.

 

Ak vám robí problém zlá akustika, najmite si firmu, ktorá vám pomocou lepšej akustickej peny zlepší akustické podmienky. Zmizne agresívny hluk pri väčších hlasitostiach, odstráni sa zlá zrozumiteľnosť dialógov pri sledovaní televízie.

 

Konkrétne akustická pena Silent Foam 120 v kombinácii s inými nepriezvučnými materiálmi vám dokonale odhluční priestor a odstráni problémy s akustikou.

 

Izolujte vaše bývanie a zbavte sa raz a navždy hluku prichádzajúceho od susedov. Uvidíte, že sa vám skvalitnia podmienky na bývanie a nebudete sa budiť na to, že nad vami susedia dupocú.

Leave a reply