Kúpeľňa, ktorá vás nikdy nesklame

V jednoduchosti je krása a platí to aj pri zariaďovaní miestnosti, ktorá je vystavovaná vysokej vlhkosti a môže ju ohroziť nebezpečne sa šíriaca pleseň. Pri zariaďovaní tejto miestnosti malých rozmerov musíme dvakrát zvážiť rozmiestnenie kúpeľňového nábytku, vane a sprchového kúta. V prvom rade je potrebné zvážiť rozmery a potreby všetkých členov domácnosti.Vaňa alebo sprchový kút? Rozhodnutie, ktoré by ste mali dobre zvážiť

Ak vaša kúpeľňa nedisponuje veľkými priestormi, nemáte na výber, len sa rozhodnúť, ktorú z dvoch možností uprednostniť. A práve to býva kameňom úrazu. Majitelia nehnuteľnosti nezvážia dobre svoje rozhodnutie a po pár rokoch sú nútení vymeniť kompletne celé zariadenie kúpeľne.

Vaňa je vhodná do väčších kúpeľní a do kúpeľní s viacerými malými deťmi. Vaňa sa vám zíde aj vtedy, ak rady periete ručne. Z vane si môžete s pomocou vaňovej zásteny spraviť sprchový kút, ale zo sprchového kúta si nespravíte vaňu. Vo všeobecnosti vám odporúčame skôr vane, ale ak vás priestor nepustí, vyberajte si sprchový kút.

kúpeľňa

Rozmiestnenie v kúpeľni

Keď si vyberiete sprchový kút alebo vaňu, premyslite si, ako rozmiestnite nábytok v kúpeľni. Zvážte hlavne rozmiestnenie sušičky a práčky. Tieto dve dôležité súčasti kúpeľne musia mať svoje miesto a žiaľ zaberú aj veľa miesta. Ak máte inú možnosť umiestnenia, využije ju. Ušetríte tak miesto v už aj tak dosť malej kúpeľni. Čo sa týka nábytku, vyberajte si závesné skrinky, ktoré vám ušetria priestor v kúpeľni a zároveň poskytnú dostatok úložného priestoru na kozmetiku každého člena rodiny.

Prívod vody vás nepustí. Experimentovať môžete len s umiestnením závesných skriniek, resp. kúpeľového nábytka, koša na špinavé prádlo a umiestnením políc. Vyhrajte sa pri výbere novej umývadlovej vodovodnej batérie, sprchového kúta, vane, vaňovej zásteny a samozrejme pri výbere kúpeľňového nábytku.

Ak sa budete držať týchto rád, zariadite si kúpeľňu, ktorá vás nikdy nesklame.

Leave a reply