kuchynské drezy

Kuchynské drezy – prehľad najobľúbenejších materiálov

Kuchyňa bez drezu, to je ako futbalista bez nohy. Ak sa venujete výberu správneho drezu do vašej domácnosti, musíte zohľadniť nie len možnosti jeho osadenia, ale tiež tvar a veľkosť, hĺbku či priemer odtoku. Lenže to nie je všetko. Kardinálnou otázkou je tiež výber materiálu, z ktorého je drez vyhotovený. Ktoré materiály u drezov prevažujú a aké vlastnosti ponúkajú?

 Keramické drezy

Keramika ako taká zažíva renesanciu a v interiéroch sa vo forme obkladov či podláh objavuje čoraz viac. A keramické drezy sú popri nich rovnako dobrou voľnou. Keďže sa vypaľujú pri teplotách vyšších ako 1000 °C, veľmi dobre odolávajú vysokým teplotám, rovnako ale aj nárazom či škrabancom. Výhodou je ich farebná variabilnosť a stálosť aj pri pôsobení priameho slnka. Ich dokonale hladký povrch bez spojov a škár spĺňa aj tie najprísnejšie hygienické nároky a sľubuje nenáročnú údržbu.

kuchynské drezy

Kompozitné drezy

Ide o drezy z granitu či umelého kameňa. Pripravené zmesi sú tvrdé doslova ako kameň, no dajú sa oveľa lepšie tvarovať a opracovávať. Kompozitné drezy vynikajú svojou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, sú tiež farebne stále a vďaka svojmu hladkému povrchu aj hygienicky neškodné a bezproblémové. Veľkou výhodou týchto drezov je možnosť spárovať ich s kuchynskou batériou, vyrobenou z rovnakého materiálu a dokonca aj v rovnakom farebnom ladení.

 

Nerezové kuchynské drezy

Ide o cenovo veľmi prijateľnú variantu, ktorá do kuchyne prinesie pomerne príjemný vizuálny moment. Nerezové drezy sú odolné, nepraskajú, sú ľahké, no pritom prekvapivo pevné. Nehrdzavejúca oceľ sa pri výrobnom procese veľmi dobre tvarovať, výsledkom čoho sú väčšie a hlbšie rozmerové varianty týchto drezov. K vysokej životnosti týchto drezov prispieva aj pomerne bezproblémová údržba, ktorá nevyžaduje kúpu žiadnych špeciálnych príprakov.

Leave a reply