projekty domov

Katalógové projekty rodinných domov a projekty nízkoenergetických domov

Aj vy máte obavy, či budete zvládať platiť účty, keď sa splnia tie najhoršie obavy a ceny energií budú rásť? Rast energií je viditeľný už teraz, no predpokladať, ako sa bude vyvíjať v nasledujúcich mesiacoch, či rokoch, si netrúfame povedať.

Ak máte rozpracovaný projekt stavby vášho rodinného domu, poprípade uvažujete, že si dáte tento projekt vypracovať, skôr, ako s tým začnete, odporúčame vám prečítať si pár zaujímavostí o pasívnych a nízkoenergetických domoch.

Katalógové projekty obytných domov

Ak vám realizácia stavby rodinného domu nič nehovorí, je lepšie, ak si na stavbu rodinného domu prizvete skúsených stavebných inžinierov a robotníkov pracujúcich pod skúsenou stavebnou firmou, ktorá zrealizovalamnožstvo zaujímavých projektov a ktorej hotové projekty ste mali možnosť vidieť vo vizuálnej podobe.

Odporúčame vám vyberať si firmu na odporúčania vašich známych. Tieto firmy by mali mať uverejnené na internete aspoň niektoré projekty obytných domov, ktoré realizujú a ktoré zrealizovali.

V súčasnosti rastie záujem o katalógové projekty domov, kedy si zákazník vyberie jeden typ rodinného domu a firma mu ho postaví v presne takom prevedení, ako videl na obrázku. Nemôžeme sa čudovať, žijeme v rýchlej dobe, kedy chceme všetko hneď a zdĺhavý proces stavby rodinného domu by nám nabúral plány. Takto si ho dáme postaviť firme, ktorá sa na to špecializuje.

Projekty nízkoenergetických domov

Moderné nízkoenergetické domy spotrebujú najmenšie množstvo energie na vykurovanie. Jedná sa o domy, ktorýchpotreba energie na vykurovanie je menšia ako 50kWh/ m2 za celý kalendárny rok.Záujem o nízkoenergetické domy rastie najmä kvôli túžbe šetriť životné prostredie a využívať obnoviteľné prírodné zdroje. Energiu na vykurovanie interiérov získavajú z prírodných zdrojov (zo slnečného žiarenia).

Stavba nízkoenergetických domov sa líši od stavby „klasického“ murovaného domu. Dôležitá je správna orientácia na svetové strany (využitie slnečnej energie podľa postavenia slnka), kvalita konštrukcie,obmedzenie úniku tepla (kvalitné okná a kvalita tesnenia okien) a rekuperácia.

Ak plánujete stavbu rodinného domu, vyberte si konkrétny projekt nízkoenergetického domu a uvidíte, že náklady na vykurovanie pôjdu len dole.

Tagstipy

Leave a reply