hydroizolácia - ako predchádzať plesniam

Hydroizolácia dôležitá aj pre váš domov

Voda je pre náš život veľmi dôležitá. Nevieme bez nej existovať a predsa nám vie narobiť viac problémov ako úžitku. Prívalové dažde, vlhkosť prenikajúca cez základy, nekvalitné tesnenie vodovodného potrubia – toto všetko vie narobiť starosti nejednému majiteľovi nehnuteľnosti.

Ak chcete, aby vám váš domov nezničila voda, už pri stavbe vášho domova myslite na hydroizoláciu.

Izolácia základov

Nekvalitná izolácia základov môže náš domov znehodnocovať niekoľko rokov. Najprv sa vám na stenách začne objavovať začínajúca sa pleseň. Neskôr vám môžu vlhnúť komplet celé steny a môžu ohroziť dokonca aj váš nábytok a zdravie.

Odporúča sa nábytok nechávať aspoň päť centimetrov od steny, aby stena dýchala. Keď však podceníte hydroizoláciu základov domu, ani odsúvanie nábytku vám v tomto prípade nepomôže.

Pri stavbe vášho rodinného domu nezabúdajte na hydroizoláciu spodnej stavby/ základov vášho rodinného domu. Neznehodnoťte svoj domov už pri jeho stavbe a myslite na bezpečie svojej rodiny.

 

Vlhkosť a pleseň v kúpeľni

Najväčšiu vlhkosť môžete zaznamenať práve v kúpeľni. Ak bývate v paneláku a nemáte v kúpeľni okno, o to viac by ste mali zbystriť pozornosť pri zariaďovaní tejto miestnosti. Po čase sa vám, či chcete, či nie, môže objaviť pleseň – najmä v škárach medzi dlaždičkami, v tesneniach.

Nepravidelným vetraním, výberom nekvalitnej škárovacej hmoty, ale aj absenciou hydroizolácie kúpeľne svoju kúpeľňu znehodnotíte. Vyberte si kvalitnú rýchloschnúcu hydroizoláciu kúpeľne, ktorá bude vhodná na steny a podlahy v kúpeľni a v sprchových kútoch. Hydroizoláciu použite ešte pred pokladaním obkladov a dlažby.

Nikdy nepodceňujte kvality hydroizolačného materiálu a z ponuky si vyberajte ten najkvalitnejší. Viete si vari predstaviť, že by ste museli vyhodiť všetok obklad, dlažbu, sprchový kút, a to vravíme „len“ o kúpeľni?

Predĺžte životnosť stavby a investujte do kvalitného hydroizolačného materiálu.

Leave a reply