kosenie a vertikutácia trávnika

Čo nesmiete podceniť pri starostlivosti o záhradku a terasu?

Viac slnečných dní automaticky znamená viac času stráveného na záhradke a na terase. Ak bývate v rodinnom dome a súčasťou vášho pozemku je aj záhradka a terasový priestor, poradíme si, čo rozhodne nesmiete podceniť pri starostlivosti o záhradku a terasu.
Baktérie do jazierka

Ak je súčasťou vašej záhradky aj záhradné jazierko, teraz na jar by ste nemali zabúdať na oživenie jazierka. Po zime je jazierko zakalené a na hladine vám plávajú suché listy, ktoré tam ostali po roztopení ľadu. Aby sa vám podarilo oživiť jazierko a zbaviť ho nebezpečných látok, ktoré podporujú rast vláknitých a jednobunkových rias, potrebujete baktérie do jazierka. Úlohou týchto baktérií je odbúravať živiny a vytvárať biologickú rovnováhu zdravého a čistého jazierka.

Ak si kúpite baktérie do jazierka, vytvoríte tak ideálne prostredie pre ryby a pre rast vodných rastlín.

starostlivosť o záhradné jazierko

Vyčistenie okolia jazierka

Ešte ostaneme pri jazierkách. Okrem vyčistenia vodnej hladiny pomocou vhodných prípravkov, ktoré majú za úlohu odstrániť nebezpečné zelené riasy, je potrebné vyčistiť aj okolie jazierka. Odstrihnite suché konáriky kerov a stromčekov a suché lístie v okolí jazierka pohrabte hrabľami. Vyčistenie vodnej plochy, ale aj okolia jazierka je veľmi dôležité. Po tomto vyčistení umožníte rastlinkám, aby začali rásť a zdobili vám jazierko až do záveru leta.

Vertikutácia trávnika

Vertikutácia, resp. prevzdušnenie trávnika je potrebné zrealizovať aj na jar. Kúpte si vertikutátor, alebo stačí, ak si ho požičiate od rodiny, či kamarátov. Vertikutácia trávnika odstráni odumreté zvyšky trávy a chráni tak trávnik pred napadnutím plesňami a hubami. Vďaka tomu bude váš trávnik zdravý a pekne zelený.

Umytie a natieranie záhradného nábytku

Ak máte na terase oddychový kútik, s príchodom jari je potrebné dôkladne poumývať a v prípade potreby ponatierať drevený záhradný nábytok. Nezabúdajte ani na pranie látkových podsedákov a diek, ktoré ste využívali na terase.

Leave a reply