Čistenie kúpeľne

Čistenie kúpeľne

Čistenie kúpeľne nemôžeme zaradiť medzi obľúbené činnosti ženy. Aby obklad, dlažba, ale aj kúpeľňový nábytok vyzerali aj po rokoch ako nové, je nevyhnutné čistiť kúpeľňu niekoľkokrát za týždeň a nielen v sobotu. Čistene kúpeľne nemusí byť pre vás utrpenie. Ako postupovať a čo si všímať?

Začnite umývaním vane, sprchového kúta a umývadla

Skôr, než sa pustíte do umývania dlažby a obkladov, zamerajte sa najmä na čistenie vane, sprchového kúta, umývadla a vodovodných batérií. Na umývanie týchto súčastí kúpeľne môžete použiť prípravky kúpené v drogérii. Ak však nechcete používať agresívne chemické prostriedky, ktoré dráždia nielen vaše dýchacie cesty, ale aj kožu, do vedra si napustite teplú vodu, do ktorej vlejete ocot a dáte dve-tri lyžičky sódy bikarbóny. Povrch čistite odporúčanou švédskou utierkou, poprípade textíliami z jemného mikrovlákna. Po vyčistení švédsku utierku prepláchajte a nechajte ju dôkladne vysušiť. Ak máte kúpeľňu z obľúbenej série Kludi, pravdepodobne nebudete mať tak veľa roboty pri čistení. Svojou jednoduchosťou a štýlovosťou si získala množstvo zákazníkov.

silikón v kúpeľni

Pozor na pleseň

Na čistenie záchodovej misy používajte len prípravky z obchodu. Dosku, ale aj vonkajšiu stranu záchoda môžete ale vyčistiť octovou vodou. Odporúčame vám zo záchodovej misy odobrať napustenú vodu. Pomôže vám to vyčistiť vodný kameň, ktorý voľným okom nevidíte, inak povedané je pod vodou. Pozor si dávajte najmä na pleseň, ktorej sa páči vlhké prostredie v blízkosti toalety a sprchového kúta alebo vane. V škáričkách v dlažbe alebo v obklade sa vám môže objaviť pleseň. Ak ste však použili tmavú škárovaciu hmotu a máte pekný obklad a dlažbu zo série Rako, pleseň nemusíte zbadať. Pravidelne si však tento priestor kontrolujte. Keď pleseň podchytíte v počiatočnom štádiu, boj s ňou nebude až taký zdĺhavý.

Leave a reply