životnosť stavby

Činnosti, ktoré vám pomôžu predĺžiť životnosť vašej stavby

Starostlivosť o rodinný dom je diametrálne odlišná od starostlivosti o byt. Ak bývate v rodinnom dome, narozdiel od tých, čo žijú v bytoch, musíte myslieť na údržbu exteriéru a záhradky.

Ktoré činnosti by vám ale pomohli predĺžiť životnosť vašej stavby?

Natieranie striech

Starostlivosť o konštrukcie, medzi ktoré zaraďujeme aj strechu, je pre predĺženie životnosti viac než len nutná. Navyše netreba zabudnúť spomenúť, že strešná krytina patrí k finančne náročnejším investíciám a práve preto by ste mali urobiť všetko pre to, aby vám strecha vydržala niekoľko desaťročí. Strešná krytina je vystavovaná vysokým/nízkym teplotám, UV žiareniu, prašnosti, hubám, plesniam, alebo aj riasam. Odporúčame vám najať si firmu, ktorá sa špecializuje práve na tieto konkrétne výškové práce. Aplikáciou vhodných značkových farieb vám firmy pomôžu chrániť strechy pred nebezpečnými vonkajšími vplyvmi a následne vám pomôžu predĺžiť životnosť strechy – jedna z najväčších investícií.

Zverte natieranie striech skúseným firmám, ktoré na to majú potrebné vybavenie.

Čistenie fasády

Ak žijete na dedine, musíte počítať so zvýšenou prašnosťou a negatívnym vplyvom sadzí na vaše fasády. Ak ste fasádu prednedávnom robili, určite by vás nepotešili tmavé fľaky na fasáde. Aby vaša fasáda vyzerala perfektne, je potrebné ju vyčistiť vysokotlakovým čističom a v prípade potreby použiť aj protiplesňový náter. Áno, aj plesne sú prirodzení nepriatelia fasády, preto si na to dávajte veľký pozor, aby vám peknú fasádu nezničili nepríjemné plesne.

Najšetrnejšie čistenie fasád vám zabezpečia firmy, ktoré vedia, ako postupovať pri čistení, majú potrebné vybavenie a vy tak nebudete musieť riešiť, ako sa dostať do ťažko dostupných miest.

Ak chcete, aby bol váš rodinný dom stále pekný aj po rokoch od kolaudácie, každý rok pravidelne čistite strechu a nezabúdajte dôkladne vyčistiť aj komplet celú fasádu. Tieto dve činnosti vám jednoznačne pomôžu predĺžiť životnosť vašej stavby.

Zdroj obrázka:

Autor: Serhii Krot / Shutterstock.com

Leave a reply