kanalizácia, septik, žumpy

Tam, kde nie je kanalizácia, pomôžu dvojkomorové žumpy

Ak bývate ďaleko od rušných miest, určite si vychutnávate čerstvý vzduch, zvuky štebotajúcich vtákov na elektrickom vedení, chutné buchty od susedov a taký typický dedinský kľud.

Bývanie v dedinskom prostredí je v poslednom období vyhľadávané a v niektorých lokalitách na Slovensku už niet žiadneho voľného pozemku na stavbu rodinného domu.
Ak sa vám ale podarilo zohnať pozemok, poprípade ste si kúpili starší dom, ktorý sa chystáte zrekonštruovať, mali by ste sa zamyslieť nad tým, ako vyriešite problém so splaškami, keď v danej obci nie je zavedená kanalizácia a väčšina obyvateľov je odkázaná sama na seba. Ak sa nachádzate v danej situácii aj vy, predstavujeme vám dvojkomorové žumpy, ktoré tento problém raz a navždy vyriešia.

Dvojkomorové žumpy

Dvojkomorové žumpy sú zložené z dvoch komôr, ktoré majú za úlohu prečisťovať odpadové vody. Na dne prvej komory sa usadzuje kal, pričom vo vrchnej časti prvej komory nájdeme tekutú zložku odpadových vôd. V druhej komore sa na dne nachádzajú už jemnejšie čiastočky a odpadová voda, ktorá bola zbavená väčšej časti kalu a pevných čiastočiek.

Všeobecne by sme mohli septiky definovať ako zariadenia na zhromažďovanie odpadových vôd, ktoré tento septik čiastočne aj čistí. Slúži na odsedimentovanie splaškov a je menej náročný na údržbu ako klasická žumpa.

Skladá sa z týchto častí: žumpy, platne, komína a poklopu. K týmto dvojkomorovým žumpám si môžete doobjednať aj merač hladiny kvapaliny a v prípade, že túto žumpu plánujete umiestniť na miesto, cez ktoré prechádzate autom, tak aj prejazdovú dosku.

V každom meste

Ak pochádzate z východného Slovenska, určite máte obavy z toho, že keď budete chcieť kúpiť žumpu v Michalovciach, nenájdete tam žiadneho predajcu, ktorý by vám predal veľkosťou vyhovujúcu žumpu/ septik. Hovorí sa, že na východe nič nie je. To však vôbec nie je pravda.

Ak hľadáte predajcov kvalitných žúmp v Michalovciach, nájdete ho, a to pomerne rýchlo.

Kúpte si dvojkomorové žumpy a vyriešte problém so splaškami po svojom.

Leave a reply