ako zmodernizovať obývačku

Pár šikovných trikov, ako zmodernizovať obývačku

V obývačke trávime najviac svojho voľného času, no niekedy ju potrebujeme niečím zmodernizovať, aby sme sa v nej opäť cítili dobre tak, ako na začiatku.
Menšie zmeny sú vítané. Treba však myslieť na to, aby nové doplnky ladili k tým, ktoré tam ostávajú. Ak by ste si chceli teraz na jar zmodernizovať obývačku, poradíme vám pár šikovných trikov, ako na to.

Kúpte si nové živé kvety

Kvety dokážu vyčistiť priestor viac ako si myslíte. Ak vám v obývačke chýba zeleň, resp. jej máte málo, odporúčame vám kúpiť si nové kvety. Vynikajúce podmienky budú mať v obývačke fikusy, antúrie, sanseviery, ale aj orchidey a monstery.

Oživte obývací priestor novými kvetmi a hneď budete mať pocit, že sa nachádzate v krásnej botanickej záhrade a dýchate čistý vzduch.

Viac kvetov oceníte v minimalistických obývačkách. Tam dominuje nízky neutrálny nábytok, trváce rozkladacie pohovky, minimalistický konferenčný stolík, výrazná stojaca lampa a samozrejme kvety, veľa kvetov.

Dajte šancu novým farebným dekoračným vankúšom

Ak ste si dali vyrobiť peknú sedaciu súpravu na mieru, môžete si dovoliť viac dekoračných vankúšov. Ak vám farby dekoračných vankúšov prídu nudné a chcete zmenu, stačí si zájsť do obchodu s potrebami do domácnosti a kúpte si nové obliečky na dekoračné vankúše. Obývačku oživíte kvetovanými dekoračnými vankúšmi, vankúšmi so vzormi bodiek alebo pásikov. Bodky, pásiky, kvety – to sú najobľúbenejšie vzory čo sa týka dekoračných vankúšov v obývačke.

Ak sa teda rozhodnete oživiť si obývačku novými farebnými dekoračnými vankúšmi, farby a vzory prispôsobujte predovšetkým ku kobercom a závesom/ záclonám.

Pretriedenie sošiek, vázičiek

Obývací priestor by nemal byť zahltený zbytočnosťami, preto s príchodom jari zrealizujte jarné upratovanie aj v obývačke. Odporúčame vytriedenie farebne nevyhovujúcich dekorácií a ponechanie farebne ladiacich. Pretriedenie sošiek a vázičiek, ktoré už dávno vyšli z módy a nezapadajú k ostatnému zariadeniu izby, vám priestor viac presvetlí a prevzdušní.

Leave a reply