malá kúpeľňa

Ako zariadiť malú kúpeľňu?

S menšími kúpeľňami sa môžeme stretnúť najmä v klasických panelákových bytoch. Napriek tomu, že kúpeľňa nepotrebuje žiadne výraznejšie rekonštrukcie, nepáči sa vám jej zariadenie? My vám skúsime poradiť, ako si zariadiť malú kúpeľňu a využiť tak každý voľný priestor.
Kúpeľňový nábytok

Čo sa týka výberu kúpeľňového nábytku, odporúčame vám zistiť si, či vami vybraný kúpeľňový nábytok je odolný voči vlhkosti a vode. Mnohí ľudia robia chybu v tom, že si kupujú drevený nábytok do kúpeľne, podobný tomu, ako majú v obývačke a v spálni. Kúpeľňový nábytok musíte nielenže prispôsobiť farbe obkladu a veľkosti miestnosti, ale aj tomu z akého materiálu je vyrobený. Odporúčame vám vyberať si kúpeľňový nábytok z MDF dosiek alebo z drevotrieskových dosiek s fóliou. Kúpeľňu si opticky zväčšíte, ak si vyberiete kúpeľňový nábytok v svetlých farbách s horizontálnymi pásmi. Odporúčame vám dať si nainštalovať aj závesné skrinky, ktoré vám kúpeľňu zbytočne nepreplnia, ale zároveň poskytnú dostatok úložného priestoru.

malá kúpelňa

Skrinka pod umývadlom

Okrem závesnej skrinky si kúpte aj skrinku pod umývadlo. Tam si môžete odkladať kozmetiku, ktorá sa vám už do závesných skriniek nezmestí. Nemusíte sa báť, že by ju ohrozila kvapkajúca voda z vodovodnej batérie. Ak si vyberiete skrinky so vstavaným umývadlom, skrinka pod umývadlom by mala byť ošetrená polyuretánovým lakom, ktorý chráni povrch skrinky.

Práčka

Ak máte možnosť a najmä priestor, odporúčame vám dávať práčku skôr do kuchyne. Ak však chcete mať práčku priamo v kúpeľni, vyberajte si len práčku plniteľnú zvrchu. Ušetrí priestor a umožní vám prať rovnaké množstvo prádla, ako práčka plniteľná spredu.

Leave a reply