predsieň, hala

Ako si zariadiť predsieň?

Plánujete menšiu rekonštrukciu predsiene a hľadáte inšpirácie, ako si tento priestor zariadiť? Prinášame vám zopár zaujímavých tipov, ktoré rozhodne stoja za prečítanie. Pripravte sa, pozor, začíname.
Svetlé steny

Začnite maľovaním. Ak bývate v byte v paneláku, určite nedisponujete veľkými priestormi v predsieni. Chcete, aby tento priestor aj napriek absencii okien vyzeral opticky väčší.

Tento priestor vám odporúčame omaľovať nabielo. Biela farba priestor krásne zosvetlí, ale aj opticky zväčší. V takomto prípade si budete môcť dovoliť kúpiť do predsiene aj tmavšie moderné rohové skrine alebo tmavší vstavaný nábytok.

 

Zosúlaďte plávajúcu podlahu s ostatnými miestnosťami

Ak chcete miestnosť opticky zväčšiť a zároveň plánujete aj výmenu plávajúcej podlahy, odporúčame vám novú plávajúcu podlahu zosúladiť s plávajúcou podlahou v nasledujúcich miestnostiach. Pokladajte novú plávajúcu podlahu v tom smere, ako ste pokladali plávajúcu podlahu v ďalších miestnostiach – v kúpeľni, kuchyni, obývačke. Ak zosúladíte podlahu s ostatnými miestnosťami, miestnosť opticky predĺžite/ zväčšíte.

 

Nábytok

Keď omaľujete a vymeníte podlahu, prichádza rad na nábytok. Ak vás zaujali rohové skrine, umiestnite si do predsiene práve tie. Poskytnú vám dostatok úložného priestoru a zároveň vám nezaberú moc miesta. Ak by ste chceli vstavané skrine, nájdite si firmu, ktorá vám ich spraví presne na mieru. V predsieni by okrem skríň nemali chýbať praktické botníky, do ktorých budete ukladať sezónnu obuv.

 

Kvalitné osvetlenie

Ak nemáte v predsieni prirodzený zdroj svetla, potrebujete kvalitnejšie žiarovky, ktoré vám tmavú miestnosť krásne presvetlia. Odporúčame vám spomedzi žiaroviek vyberať práve LED žiarovky. Ak máte v predsieni sadrokartón a v ňom bodové svetlá, kombinujte LED žiarovky s klasickými halogénovými. Osvetlíte aj ten najtmavší kút predsiene.

Leave a reply