záhradné jazierko

Ako pripraviť záhradné jazierko na novú sezónu?

Prvý jarný mesiac sa nám oficiálne začal a viacerí záhradkári čakajú, kým sa počasie umúdri, aby sa mohli pustiť do prípravy záhradky a terasy na novú sezónu. Ak vám na okrasnej záhradke robí spoločnosť pekné záhradné jazierko, práve teraz je ten správny čas, aby ste sa pustili do prípravy jazierka na novú sezónu. Na čo všetko nezabudnúť?

Štartovacie baktérie do jazierka

Po dlhej zime potrebuje každé záhradné jazierko oživiť. S typicky jarným otepľovaním sa začína ohrievať voda, rozbiehajú sa biologické procesy a ryby sa začínajú pomaly kŕmiť. Aby ste podporili tento proces, mali by ste si kúpiť štartovacie baktérie do jazierka FILTER POND. Ich úlohou je chrániť ryby žijúce v jazierku a zabrániť rozmnožovaniu nebezpečných rias, ktoré prispievajú k znečisteniu jazierka.

Nezabúdajte, že od správne naštartovaného jazierka sa odvíja zvyšok sezóny, preto ak chcete, aby vám jazierko robilo radosť počas celej sezóny, investujte do kvalitných štartovacích baktérií.

Prípravky na vláknité riasy

Aj keď sa tieto riasy nachádzajú vo vodnom systéme už od nepamäti, akonáhle sa premnožia, nastáva problém. Ak nechcete, aby vaše záhradné jazierko bolo zakalené, kúpte si prípravky na vláknité riasy. Prípadné premnoženie by spôsobilo fatálne následky a ryby, ktoré vám v jazierku žijú, by neprežili. Skúste preto na jar kúpiť prípravky na vláknité riasy a v prípade, že zbadáte akékoľvek zmeny v zložení vody (voda začne byť na pohľad neatraktívna), použite tieto prípravky. Držte sa ale pokynov uvedených na konkrétnych prípravkoch.

Natieranie dreveného mostíka

Ak ste si cez záhradné jazierko spravili drevený mostík, teraz na jar si drevené dosky ošmirgľujte a následne ich ponatierajte kvalitnou odolnou farbou, ktorá vydrží a nebude jej vadiť ani letné slnko, či intenzívny dážď.

Nezabúdajte skontrolovať aj iné záhradné dekorácie v okolí jazierka. Ak máte zasadené rastliny v okolí jazierka, ostrihajte ich tak, aby mohli začať rásť.

Zdroj obrázka: Autor: Gyuszko-Photo / Shutterstock.com

Leave a reply