výber dlažby

Čo musíte zohľadňovať pri výbere interiérovej dlažby?

Investície do bývania radíme medzi tie najdrahšie. Samozrejme, že keď chceme, nájdeme lacnejšie varianty výrobkov, ktoré sa nám páčia. S najväčšou pravdepodobnosťou však nebudú kvalitou zodpovedať podmienkam, ktoré sme si stanovili.

Aby ste sa vyhli firmám, ktoré podnikajú s nekvalitnými výrobkami a tvária sa, že predávajú ten najluxusnejší tovar, budete sa musieť zmieriť s tým, že strávite viac času pri hľadaní konkrétneho výrobku. Čo všetko teda musíte zohľadniť pri výbere interiérovej dlažby (napríklad dlažba do vašej kuchyne)?

výber dlažby

Rozpočet a cena dlažby

Ešte pred kúpou novej podlahy si stanovte rozpočet a držte sa ho zubami nechtami. Nemusíte sa obávať, že vo vami požadovanej cenovej kategórii nenájdete napríklad vami vysnívanú dlažbu v imitácii dreva. Radšej si vyberte viac typov dlažieb a porovnajte si ceny a kvalitu. Pozor – nie vždy tá najlacnejšia je najlepšia.

Recenzie od známych, z internetu

Kúpiť dnes kvalitnú dlažbu je ťažké, pretože neustále rastie počet predávajúcich, ktorí ponúkajú dlažby v rôznych prevedeniach. Pri výbere novej podlahy zohľadňujte aj odporúčania od svojich známych. Najlepšie by pre vás bolo, keby ste si osobne boli daný typ dlažby pozrieť. Na internete môže síce dlažba vyzerať famózne. Naživo to tak ale nemusí byť. Nekupujte len cez internet. Choďte priamo do kamennej predajne, poprípade si zavolajte na telefónne číslo, ktoré je uvedené na webe. Okrem toho čítajte na internete recenzie na konkrétny typ dlažby. Nie ste prví, kto konkrétny typ dlažby kupuje.

Farebné a materiálové prevedenie

Pri výbere novej podlahy si okrem ceny, za ktorú je predávaná, všímame aj jej farebné a materiálové prevedenie. Snažte sa výber prispôsobiť k dlažbe alebo podlahe vo vedľajších miestnostiach, aby vaša domácnosť nevyzerala ako vzorková predajňa.

Náročnosť údržby

výber dlažby

Pri výbere dlažby zohráva dôležitú úlohu aj náročnosť jej údržby. S najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť podlahu, na ktorú aj keď popadá prach z krbového náradia, nebudete mať problém ho odstrániť. Najriskantnejšia je dlažba, ktorá má množstvo drážok, do ktorých sa usádzajú špiny.

Leave a reply