tepelné čerpadlo

Ako čo najviac ušetriť s tepelným čerpadlom

Tepelné čerpadlá už v Českej republike vystriedali tisíce kotlov na uhlie a drevo a sú stále obľúbenejšie, pretože dokážu ušetriť aj viac ako polovicu prevádzkových výdavkov nehnuteľností.

Najjednoduchšia a tiež najlacnejšia je však inštalácia tepelného čerpadla do nového domu. Vďaka tomu ho má u nás už vysoké percento novostavieb. Podľa expertov je možné vykurovaniu pomocou tepelného čerpadla úplne dôverovať a nie je nutné robiť plynovú prípojku alebo kachle na drevo pre prípad, že by snáď nefungovalo. Podstatné je rozhodnúť sa pre tepelné čerpadlo včas, aby ste za niektoré položky, napríklad projekt vykurovania, neplatili zbytočne dvakrát.

Roman Šobr z IVT pridáva ešte jednu radu: "Zariaďte si v celom dome podlahové vykurovanie. Výrazne tým znížite spotrebu elektriny tepelného čerpadla a navyše je to pohodlné. Viac ako polovica majiteľov tepelných čerpadiel IVT má v dome len podlahové kúrenie, sú s ním veľmi spokojní a potvrdzujú úspory."

 

Inteligentné riešenie: tepelné čerpadlo a podlahové kúrenie od toho istého dodávateľa

Ešte viac ušetríte, ak si zaobstaráte tepelné čerpadlo a podlahové kúrenie od jedného dodávateľa. Uľahčený budete mať aj servis, pretože váš partner zodpovedá za zdroj tepla aj vykurovací systém.

Komplexné riešenie na našom trhu zariaďuje švédska značka IVT, ktorá sa oproti konkurencii zameriava výlučne na vývoj a výrobu tepelných čerpadiel. Vďaka tomuto zameraniu a viac ako 40 rokom skúseností značka IVT v odbore dlhodobo dominuje. Dnes patrí do koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH, ktorý je najväčším dodávateľom vykurovacej techniky v Európe.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda IVT AIR X

Jej čerpadlo IVT Air X bolo v SR vyhodnotené ako najpredávanejšie za rok 2016. Honosí sa najvyšším vykurovacím faktorom a označením A +++. Figuruje aj na zozname výrobkov a technológií dotačného programu Nová zelená úsporám. Dodáva sa ako "všetko v jednom": obsahuje zásobník teplej vody s objemom 190 l, elektrokotol 9 alebo 15 kW, nízkoenergetické obehové čerpadlo a expanznú nádobu. Toto prelomové švédske tepelné čerpadlo vie aj klimatizovať, je priestorovo nenáročné a obslúžite ho smartfónom. Po rozšírení riadi až 4 vykurovacie okruhy a ohrev bazéna. Dokáže využiť aj fotovoltaiku pre akumuláciu tepla v dome. A pretože mu stačí menší hlavný istič, ušetríte takisto za paušálne platby elektriny.

Leave a reply