Podlaha a dvere

Aby dvere a podlaha spolu ladili.

Podľa čoho si vyberáte interiérové dvere? Ak sa neviete rozhodnúť pozrite sa na podlahu a zlaďte ich s ňou. Ak neviete ako na to prezradíme vám to v tomto článku.
Súlad farieb a materiálov – tak si predstavujeme svoj domov. Preto sa veľa krát obraciame k prírodným materiálom, ktoré dodajú každému domovu povestné teplo rodinného krbu. V každom dome, či byte prevláda nábytok z dreva (masív, drevotrieska, drevovláknité dosky). Aj keď sú plastové okná populárne drevené eurookná ich nahrádzajú čoraz častejšie.

Pozornosť sa venuje aj podlahe. Berie sa ohľad na jej kvalitu, farbu, nosnosť, životnosť a materiál z ktorého je zhotovená.

Ako nájsť súlad medzi podlahou a dverami

Ak chcete aby bol váš dom naozaj perfektne zladený mali by ste zamerať aj na dvere. Kým pri vonkajších (vstupných, či vchodových) sa v prvom rade berie ohľad na bezpečnosť, odolnosť voči požiaru a až potom na odtieň a farbu pri vnútorných by ste mali brať do úvahy niečo iné.

Interiérové dvere

Interiérové dvere je možné zladiť so štýlom bývania. Ak ale určite nechcete šliapnuť vedľa zlaďte ich s podlahou. Môžete si vybrať z dvoch typov kombinácie a je len na vás ktorému dáte prednosť – zjednotenie, alebo kontrast. Je lepšie si dobre premyslieť dopredu, ktorému typu dáte prednosť – kvalitná podlaha a aj kvalitné interiérové dvere nestoja pár euro. Preto by ste svoje rozhodnutie nemali už po pár dňoch ľutovať.

Kontrast

Kontrast medzi podlahou a dverami sa výborne hodí do väčších miestností. Ak máte bledohnedú podlahu môžete ju kombinovať s tmavými dverami. Dajte si ale pozor na malé miestnosti (malé vstupné chodby, prepojovacie chodby a pod.) Množstvo tmavých dverí by priestor zmenšovali a opticky by mohol pôsobiť stiesnene.

Pokiaľ máte podlahu tmavej farby obzrite sa po bledých dverách. Môžete siahnuť aj po bielych, smotanových, alebo dokonca po presklených dverí, ktoré aj tú najmenšiu miestnosť presvetlia.

Zladenie – zjednotenie

Tento štýl je vhodné použiť len ak máte bledú až stredne hnedú podlahu. Najlepšie je ak sú dvere a podlaha v rovnakom odtieni, ale nemusí to byť pravidlo. Ak je podlaha veľmi bledá dvere môžu byť o dva odtiene tmavšie. Zladenie interiérových dverí s podlahou je kombinácia, ktorú si volí väčšina ľudí. Hodí sa do menších ale aj väčších miestností.

Kombinácia tmavej podlahy a tmavých dverí sa hodí len do priestranných a presvetlených miestností.

Leave a reply