kuchynske trendy

Štyri netradičné kuchynské trendy

Kuchyňa patrí v rámci domácnosti k najspoločenskejším miestnostiam. Tu sa rodinní príslušníci stretávajú ráno, na obed a aj pri večeri. Trávime tu relatívne dosť času, oplatí sa teda urobiť tento priestor príjemným na pohľad, v takej atmosfére nám dokonca aj viac chutí.

Kuchynské trendy prichádzajú a odchádzajú, niektoré však zanechajú dlhodobý pozitívny dojem. My vám dnes predstavíme niektoré z nich, nech vám varenie ide viac od ruky.
Drevené kráľovstvo

kuchynske trendy

Začnime pekne od spodku - drevená podlaha je medzi vlastníkmi bytov a domov nesmierne populárnou voľbou. Prečo teda nepriniesť trošku tej prírody aj do kuchyne? Dekor z hrubo opracovaného dreva dodá vášmu kulinárskemu centru jedinečnú atmosféru, ktorá pôsobí stimulujúco na psychiku. Vyskúšajte si zaobstarať rôzne drevené skrinky a pulty, kuchyňa razom dostane unikátny nádych. Ak vám tej prírody stále nie je dosť, na scénu vstupuje kameň. Tento prvok sa s drevom krásne kombinuje, čím v kuchyni vzniká vzácna symbióza.

Integrácia obývačky a jedálne

kuchynske trendy

Dve izby v jednom už dávno nie je nič nezvyčajné, čo takto ale tak zakomponovať ešte aj tretiu miestnosť? Spojenie kuchyne, obývačky a jedálne robí z prípravy jedla spoločenskú udalosť vysokého významu. Takýto priestor sa v domácnosti veľmi rýchlo začne tešiť obľube všetkých jej členov. Ide o elegantné a štýlové riešenie, symbol modernosti, ktorý však nestráca na praktickosti. Rodičia tak majú svoje hrajúce sa deti stále na očiach, zároveň vám pri príprave jedla neujde epizóda obľúbeného seriálu.

V prvom rade poriadok

kuchynske trendy

Ak máte radi poriadok a dokonalú organizáciu všetkého, tak máme niečo pre vás. Kuchyňa na tento štýl disponuje veľkým množstvom úložného priestoru - vysúvacie a zavesené skrinky, šuplíky, pulty, regály, spotrebiče. Všetko má svoje presne určené miesto. Tu budú hrnce, tu príbory, tú odpad. A keď sme už pri tých odpadkoch, všetci dobre vieme, že v kuchyni sa ich tvorí veľké množstvo. Na škodu teda nie je ani drvič, resp. lis, ktoré si s nimi hravo poradia. Pracovná doska je presne na polceste medzi chladničkou a sporákom, každá skrinka na dosah ruky - každý detail je premyslený.

Netradičné kombinácie farieb

kuchynske trendy

Vaša kuchyňa nemusí byť iba sterilne biela či šedá. Skúste zaexperimentovať s rôznymi farebnými kombináciami. Skúste napríklad dominantnú čiernu, ktorú však oživíte nejakou veselou farbou, napríklad svetlou zelenou, prípadne sýtou žltou. Synonymom luxusu sú lesklé nátery, napríklad extravagantná červená, prípadne povzbudzujúca oranžová. Prípadne sa môžete úplne vyblázniť a skombinovať krikľavé farby so studenými odtieňmi - hlavne nech to ladí a nepôsobí rušivo pri jedení.

Leave a reply